Grupa Chorten: 100 nowych sklepów w 3 miesiące

Makroregion Zachód Grupy Chorten został utworzony w lipcu, a obecnie działała w nim już setka sklepów partnerskich. Najnowszy punkt z logo Polskiej Grupy Sklepów Spożywczych to placówka w Ciosańcu.

Sklep w województwie lubuskim, który na nowo ruszył pod logo z drzewem dębu,  ma 220 mkw. powierzchni sprzedaży. Charakteryzuje się - jak podkreśla operator - bogatą ofertą produktów świeżych, w tym w ladzie mięsno-wędliniarskiej oraz dobrze zaopatrzonym stoiskiem piwno-alkoholowym. Urozmaicona oferta ogólnospożywcza, napoje, owoce i warzywa, chemia gospodarcza i kosmetyki – to także kupią klienci w punkcie w Ciosańcu. 

- Cały czas pozyskujemy nowych partnerów, a jednocześnie pracujemy nad kolejnymi umowami dystrybucyjnymi, tak, by dać detalistom z nami współpracującym jak największe wsparcie w dostępności oferty. Jesteśmy także coraz bardziej rozpoznawalni w tej części kraju i dochodzą do nas opinie z rynku, że jako grupa partnerska jesteśmy ciekawą alternatywą dla innych konceptów franczyzowych – mówi Dawid Zamora, dyrektor makroregionu Zachód Grupy Chorten.

Makroregion ten obejmuje województwa dolnośląskie, lubuskie oraz wielkopolskie i zachodnio-pomorskie. Te dwa ostatnie dołączyły do Grupy Chorten w sierpniu, dając jej zasięg ogólnopolski, a obecnie są już podpisane trzy pierwsze umowy partnerskie ze sklepami w Szczecinie.

- Dostrzegamy w tym obszarze olbrzymi potencjał, jeśli chodzi o możliwość współpracy z niezależnymi detalistami. Pierwsze sklepy w danym regionie zawsze stają się naszymi ambasadorami – podkreśla Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten. - Najbliższy rok będzie dla nas okresem bardzo intensywnej pracy, by zbudować w zachodnich województwach siatkę dobrych sklepów partnerskich – dodaje.

Grupa Chorten liczy już ponad 1990 placówek. Najwięcej, bo ponad 400 ma na Podlasiu, z którego się wywodzi.

 

Katarzyna Pierzchała 3838 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.