Drugi Primark w Polsce szykuje się do otwarcia

Ruszają prace wykończeniowe w salonie sieci, który już wkrótce zostanie otwarty. Wiemy, gdzie.

Na zdjęciu sklep Primark w Galerii Młociny

W poznańskiej Posnanii powstaje drugi sklep Primark w Polsce. Jego powierzchnia całkowita wyniesie blisko 5 000 mkw., w tym 3 500 mkw. zajmie sala sprzedaży. Aby spełnić wymagania marki lokal został gruntownie przygotowany przez właściciela centrum m.in. w zakresie techniczno-instalacyjnym. Niezbędne były prace konstrukcyjne, murowe oraz instalacyjne.

W lokalu powstała wewnętrzna klatka schodowa, a także dodatkowe schody ruchome. Zamontowano również instalacje tryskaczowe, oddymiające i kanalizacyjne. Na dachu centrum wykonano konstrukcje pod urządzenia niezbędne do funkcjonowania salonu.

Salon Primark w Posanii zajmie dwa poziomy zaaranżowane zgodnie z najnowszymi trendami i nowoczesnym konceptem sieci. W ofercie sklepu znajdują się produkty mody damskiej, męskiej i dziecięcej, w tym obuwie, akcesoria, a także bielizna oraz wyposażenie domu.

Lokal został przekazany przez Apsys, właściciela obiektu, do dyspozycji najemcy w ubiegłym tygodniu.

- Otwarcie sklepu Primark w Posnanii doskonale uzupełnia ofertę obiektu i jest kolejnym potwierdzeniem jego silnej pozycji, jako najważniejszego centrum zakupowo-lifestylowego w Wielkopolsce. Dlatego właśnie Posnania została wybrana przez sieć jako interesująca i pożądana lokalizacja. Przekazanie lokalu przedstawicielom sieci Primark to kolejny krok milowy na drodze do otwarcia sklepu - mówi Marek Błędowski, wiceprezes i dyrektor handlowy w Apsys Polska.

Przypomnijmy, pierwszy Primark w Polsce działa od sierpnia w warszawskiej Galerii Młociny. Tak jak lokal w Poznaniu jest to placówka dwukondygnacyjna, a jej powierzchnia wynosi 3 660 mkw. Primark w stolicy cieszy się tak wielkim powodzeniem, że ustawiają się w nim gigantyczne kolejki - czytaj o tym TUTAJ.

Powstanie drugiego sklepu nad Wisłą, w Poznaniu, też nie jest tajemnicą, choć sieć zapowiadała jego otwarcie dopiero na przyszły rok.

O tym co decyduje o sukcesie sprzedażowym tej sieci czytaj TUTAJ.

Sklep w Galerii Młociny to 382. lokalizacja sieci Primark, która działa na 13 rynkach: w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Słowenii i Polsce. Jak zapowiada sieć jeszcze w tym roku zostanie otwarty pierwszy Primark w Czechach.

Joanna Hamdan 11434 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.