Duże zmiany u właściciela Stokrotki

Od 15 października Mantas Kuncaitis zostaje prezesem Maxima Grupė UAB i Franmax UAB, a także będzie prezesem zarządu Maxima Grupė.

Jurgita Šlekytė, która do tej pory kierowała Maxima Grupė, będzie zarządzała alternatywnymi spółkami inwestycyjnymi grupy VP.
 
W Polsce Maxima Grupė jest właścicielem sieci Stokrotka.

- Te zmiany są kontynuacją strategicznej decyzji o zapewnieniu zrównoważonego rozwoju Maxima Grupė w tym trudnym okresie. Jurgita Šlekytė z powodzeniem poradziła sobie z wyzwaniami w najtrudniejszych czasach pandemii COVID-19 i pomogła w zapewnieniu stabilnego funkcjonowania całej grupy spółek Maxima Grupė. Dziękujemy jej za rozwiązanie tej trudnej sytuacji - informuje Maxima Grupė.

- Pandemia zmienia zachowania klientów, dlatego dzisiaj chcemy zmienić priorytety rozwoju naszej firmy, kładąc jeszcze większy nacisk na wzmocnienie platform handlu elektronicznego - mówi Mantas Kuncaitis, który do tej pory był prezesem jedynego z udziałowców Maxima Grupė, Vilniaus prekyba, UAB.

Jurgita Šlekytė kończy również swoją funkcję członka zarządu Maxima Grupė i Radas UAB, która zarządza sklepem internetowym Barbora.

Odtąd Mantas Kuncaitis będzie przewodniczył zarządowi Maxima Grupė. Z kolei Jolanta Bivainytė, obecna CEO Maxima LT, która była przewodniczącą zarządu Maxima Grupė, pozostanie w nim. Ponadto od dziś (14 października) również kadencja zarządu Maxima Grupė została przedłużona o cztery lata.

Zmiany zachodzą także w radzie nadzorczej Maxima Grupė. Laimonas Devyžis i Povilas Šulys zostają powołani na nowych członków rady nadzorczej w miejsce - odpowiednio - Mantasa Kuncaitisa i Ignasa Staškevičiusa. Evelina Černienė, dyrektor finansowy Vilniaus prekyba, UAB, będzie nadal przewodniczyć radzie nadzorczej Maxima Grupė.

Maxima Grupė jest właścicielem sieci detalicznych Maxima (w krajach bałtyckich), Stokrotka (w Polsce) i T-Market (w Bułgarii), a także e-sklepu spożywczego Barbora, który działa w krajach bałtyckich. Skonsolidowane przychody Maxima Grupė w pierwszej połowie 2020 r. wzrosły o 6,3% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej do 2,05 mld euro, a skonsolidowana EBITDA wyniosła 163 mln euro. Maxima Grupė jest częścią grupy Vilniaus Prekyba, która kontroluje i zarządza grupą spółek zależnych prowadzących sieci sklepów detalicznych i aptek, a także firm deweloperskich. Zarządza także nieruchomościami w krajach bałtyckich, Szwecji, Polsce i Bułgarii.
 
Zdjęcie: Shutterstock
 
Joanna Hamdan 11442 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.