Aldi ma nową dyrektor

Anna Goleniowska została dyrektorem Obszaru Zasobów Ludzkich w spółce Aldi Polska.

Od października Anna Goleniowska objęła nowo powołane w strukturach firmy stanowisko dyrektora Obszaru Zasobów Ludzkich w Aldi Polska. Do jej obowiązków należało będzie m.in. zarządzanie obszarami rekrutacji, zarządzania talentami czy szkoleń i rozwoju. Anna Goleniowska odpowiedzialna będzie także za tworzenie i realizowanie strategii HR oraz wzmacnianie marki pracodawcy. Podlegać jej będzie kilkunastoosobowy zespół HR.

– Bardzo cieszymy się, że Anna Goleniowska dołączyła do naszego zespołu. Wierzymy, że jej dotychczasowe doświadczenie pozwoli nam na dalsze budowanie przyjaznego środowiska pracy i kultury organizacyjnej, a także na realizację wyznaczonych przez nas celów w przyszłości mówi Oktawian Torchała, dyrektor generalny Aldi Polska.

Anna Goleniowska przez ostatnie pięć lat pracowała jako dyrektor biura HR w firmie Emitel, gdzie odpowiadała m.in. za budowanie kultury organizacyjnej, tworzenie siatki płac i regulaminu premiowania. Realizowała też projekty związane z zarządzaniem wiedzą, zarządzaniem różnorodnością, a także wsparciem menedżerów w zakresie budowania zmotywowanych i zaangażowanych zespołów. Wcześniej współpracowała z takimi firmami, jak DHL Express, Arcelor Mittal Dystrybucja i Tesco. W strukturach Aldi Anna Goleniowska będzie odpowiadała bezpośrednio przed zarządem.

ALDI to międzynarodowa sieć dyskontów, która w Polsce ma sklepy głównie na zachodzie i południu. Są to 143 placówki, które zatrudniają niemal 3000 pracowników.