Dzień Własnego Biznesu: oświetlony katowicki Spodek

13 października wypada międzynarodowy Dzień Własnego Biznesu. Wydarzenie ma na celu docenienie i wsparcie przedsiębiorców z sektora handlowo-usługowego oraz celebrowanie przedsiębiorczości.

Makro Polska, organizator akcji podkreśla, że małe i średnie firmy nie tylko wpływają pozytywnie na rozwój gospodarczy, ale stanowią niezwykle cenną i nieodłączną część lokalnych społeczności. Za to właśnie Polacy je doceniają. Bez względu na fakt, czy jest to przytulna włoska restauracja, mała kawiarnia za rogiem czy lokalny sklep otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – niezależne biznesy odgrywają istotną rolę w życiu społeczeństwa i mają ogromne znaczenie jako dostawcy towarów i usług.

Sieć hurtowni Makro Polska chce podziękować przedsiębiorcom oraz wspierać ich w prowadzeniu działalności, szczególnie w tak trudnym czasie. A robi to m.in. poprzez coroczne świętowanie z nimi Dnia Własnego Biznesu. Wydarzenie ma na celu docenienie i wsparcie przedsiębiorców z sektora handlowo-usługowego oraz celebrowanie przedsiębiorczości. Pozwoli ono firmom zwiększyć swoją rozpoznawalność wśród klientów, natomiast konsumentom poznać nowe lokale oraz nabyć produkty i usługi w promocyjnych cenach.

Do międzynarodowego Dnia Własnego Biznesu dołączyło w tym roku ponad 5 tys. restauracji, sklepów i lokali usługowych. Konsumenci mogą odnaleźć firmy biorące udział w akcji dzięki interaktywnej mapie, dostępnej na specjalnie stworzonej platformie online www.dzien-wlasnego-biznesu.pl.

Teraz z okazji Dnia Własnego Biznesu, podświetlony został katowicki Spodek. Instalacja świetlna ma na celu promowanie i wspieranie niezależnych biznesów. Napis na Spodku odsyła do stworzonej przez sieć hurtowni platformy, która pozwala właścicielom małych i średnich firm na dotarcie z produktami i usługami do szerokiego grona klientów. Projekcję świetlną na fasadzie Spodka zaplanowano na 10 i 12 października br.

Wspólnie z przedsiębiorcami Dzień Własnego Biznesu świętują także pracownicy Makro. Każdy z nich otrzymał od firmy 80 zł do wykorzystania w swoim ulubionym lokalu w tym szczególnym dniu.

Dzień Własnego Biznesu obchodzony jest jednocześnie w 26 krajach na całym świecie, m.in. we Francji, Grecji, Turcji, Indiach oraz w Chinach.

Katarzyna Pierzchała 5254 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.