Panattoni buduje magazyn w Ostródzie

Budynek o charakterze BTS (built-to-suit) i powierzchni 10 153 mkw. powstaje dla producenta i eksportera mięsa.

Budowa centrum magazynowo-dystrybucyjnego dla producenta i eksportera mięsa wieprzowego i drobiowego właśnie ruszyła. Nowa realizacja BTS, powstanie w Tyrowie pod Ostródą na działce o powierzchni 2,7 hektara.

W ramach inwestycji Panattoni wybuduje halę magazynową o łącznej powierzchni 10 153 mkw. z czego nieco ponad 330 mkw. przeznaczono na pomieszczenia socjalno-biurowe. Ponad 4500 mkw. zajmą trzy chłodnie. Będzie je obsługiwać 8 doków z domkami przeładunkowymi. Na kolejnych 2500 mkw. hali utworzona zostanie mroźnia z temperaturą kontrolowaną. Blisko 2000 mkw. przeznaczono na magazyn suchy.

Obiekt oddany zostanie do użytku w pierwszym kwartale 2021 r. To już kolejny nakład gospodarczy na terenie gminy i kolejny obiekt realizowany przez Panattoni w formule BTS, czyli pod konkretne potrzeby najemcy.

Do tej pory deweloper oddał już ponad 3 mln mkw. powierzchni tego typu, a kolejne są w trakcie realizacji. Projekty BTS powstały m.in. dla Amazon, BSH, DSV, DPD, Flextronics, GE, H&M, Kellogs, K-flex, Knauff Industries, Leroy Merlin, Bombardier, Pilkington, Recticel Komfort Snu, Faurecia, Sauer Danfoss czy Hydroline. Obejmują zarówno powierzchnie produkcyjne, jak i duże centra dystrybucyjne, dostosowane do potrzeb e-commerce.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.