Sklepiki szkolne wciąż w zawieszeniu

Pod koniec września szkoły miały wrócić do rozmów z prowadzącymi sklepiki. Czy tak się stało? Pytamy o to Natalię Bujak, prezes Fundacji Polskiedzieci.org, która prowadzi 10 sklepików szkolnych ze zdrową żywnością Zdrowik.

1 września udało się otworzyć tylko jeden Zdrowik. Obecnie działają już 4 z 10 sklepików (trzy w Oleśnicy: SP 3, SP 4, SP 7 oraz jeden we Wrocławiu w SP 64). Jeden jest zamknięty z powodu remontu (SP 50 Wrocław), w SP 6 w Oleśnicy też jeszcze nie działa, ale fundacja ma wrócić do rozmów po 7 października.

W miarę optymistyczne nastroje z początku września niestety pandemia studzi coraz bardziej. W przypadku sklepików w miejscowościach Wysoka, Tyniec, Kobierzyce wiadomo już, że na razie nie ma zielonego światła do otwarcia Zdrowików. Przedstawiciele fundacji mają wrócić do rozmów za miesiąc. Największą niewiadomą jest możliwość uruchomienia sklepiku w SP 113 we Wrocławiu. - Tu nie wiadomo, kiedy będzie zgoda dyrekcji szkoły na otwarcie Zdrowika. Nie mamy żadnych wstępnych dat - przyznaje Natalia Bujak.

Podkreśla zarazem, że żaden sklepik nie został zamknięty przez kwarantannę, a te, co nie działają, są zamknięte decyzją dyrektorów. - Liczę, że niedługo uda się ruszyć z pozostałymi – nie ukrywa szefowa fundacji. - Na razie czekamy.

Fundacja Polskiedzieci.org prowadzi od 2016 r. 10 sklepików szkolnych ze zdrową żywnością Zdrowik. Wszystkie sklepiki szkolne otwierane są z pomocą funduszy zewnętrznych: wsparcie fundatorów, sponsorów, Rad Rodziców, Funduszy Miast oraz wsparcia barterowego. Ambicją założycieli jest rozszerzenie działalności i stworzenie sieci Zdrowików w 16 miastach. - Dążymy do tego, aby Zdrowików było 100, a potem 1000. Każda szkoła zasługuje na miejsce inspirowane dobrym smakiem – uważa Natalia Bujak.

Więcej o Zdrowikach jest tutaj.

Katarzyna Pierzchała 3838 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.