Vendo Park w Częstochowie z osobnym budynkiem dla Lidla

To jeden z największych parków handlowych w sieci rozwijanej przez Trei Real Estate Poland. Zarazem jest to czwarty z siedmiu Vendo Parków, jakie deweloper planuje otworzyć do końca roku.

Obiekt o łącznej powierzchni najmu ok. 8 200 mkw. mieści 13 sklepów, z czego Maxi Zoo, Dealz, TEDi oraz JBB Bałdyga są markami debiutującymi w Częstochowie.

Na działce o powierzchni 22 900 mkw. przy al. Niepodległości Trei oddał do użytku dwa budynki handlowe wzniesione na potrzeby działalności Vendo Parku oraz supermarketu spożywczego Lidl, który zajmuje ok. 1 960 mkw. z całkowitej powierzchni najmu inwestycji. Na terenie obiektu działają ponadto Maxi ZOO, KIK, Neonet, Rossmann, Pepco, Dealz, sklep mięsny JBB Bałdyga oraz Cukiernia Michaś. Wkrótce zaplanowano otwarcia trzech kolejnych sklepów: Martes Sport, TEDi i Sinsay. Do dyspozycji odwiedzających jest 160 miejsc parkingowych.

- Vendo Park w Częstochowie to jedna z naszych największych inwestycji w Polsce i preferowany przez nas większy format parków handlowych, które dzięki swojemu rozmiarowi oferują lokalnej społeczności bogatą ofertę sklepów - mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Dodaje, że przedsięwzięcie zakładało budowę nie tylko parku handlowego, ale także osobnego budynku dla Lidla, oraz przebudowę drogi i ciągu pieszo-rowerowego w bezpośrednim sąsiedztwie. Generalnym wykonawcą inwestycji Trei w Częstochowie była firma Daldehog.

Międzynarodowa grupa Trei Real Estate, z siedzibą w Niemczech, rozwija sieć Vendo Parków w Polsce, Czechach i na Słowacji. Łącznie powstało już 29 obiektów, z czego aż 19 zlokalizowanych jest w naszym kraju. Polskie plany dewelopera na 2020 rok zakładają budowę oraz oddanie do użytku jeszcze trzech Vendo Parków w Zielonce, Łukowie i Władysławowie. Trei Real Estate Poland zarządza łącznie 126 obiektami handlowymi w Polsce.

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.