Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Włoskie aperitivo już na polskim rynku

Marka Hotel Starlino, produkująca aperitivo oraz wermut, wreszcie dotarła do naszego kraju.

W duchu wieloletniej tradycji funkcjonuje we Włoszech marka Hotel Starlino, produkująca aperitivo oraz wermut, która od niedawna dostępna jest również w Polsce. Napoje alkoholowe, będące doskonałą alternatywą dla koktajli, tworzone są w oparciu o ponad 100-letnią recepturę.

Alkohole te bazują na recepturze stworzonej wiele lat temu nie gdzie indziej, jak w Hotelu Starlino.

Produkowane są one wyłącznie z naturalnych składników we włoskiej fabryce zlokalizowanej w Turynie (Torino Distillati). Zanim trafią do butelki najpierw są macerowane, potem destylowane, by na sam koniec zostać zmieszane z neutralnym alkoholem oraz z winem.

Aperitivo są doskonałą alternatywą na letnie dni dla koktajli np. ginu z tonikiem.

Na polskim rynku zadebiutowały trzy produkty z całej palety tej marki.

Wersja Starlino Rose bazuje na włoskich winach Trebiano i Marsala, które wzmacniane są naturalnym alkoholem, destylowanym razem z owocami (pomarańcza i grapefruit) oraz ziołami (bez, kolendra, goździki, imbir, rodzynki, tymianek itd.). Po zmieszaniu wina z alkoholem, całość spoczywa przez 6 miesięcy w kadziach ze stali nierdzewnej.

Podobnie wygląda proces produkcji wersji Rosso - z tą różnicą, że dodatkowo miesiąc leżakuje ona w beczkach po burbonie.

Trzeci z dostępnych produktów - Starlino Arancione ma gorzki grejpfrutowy smak oraz cierpki, cytrusowy finisz.

Wszystkie trzy idealne nadają się do picia z tonikiem i lodem, wodą sodową, prosecco oraz z kawałkami świeżej pomarańczy.

Produkty marki Hotel Starlino dostępne są w szklanych opakowaniach 0,75 l i butelkowane z mocą 17%. Wyłącznym dystrybutorem alkoholi na Polskę jest firma Tudor House Ltd. (www.tudor-house.pl). Ich oficjalna premiera nastąpi podczas zbliżającego się festiwalu Whisky Live Warsaw 2020 (wersja wirtualna).

Aktualnie linia Starlino dostępna jest do kupienia w sklepach sieci Makro oraz Ballantines (https://sklep-ballantines.pl).

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.