Kurierzy w Polsce, czyli Anna i Oleksandr

29 września przypada Dzień Kuriera. Z tej okazji Uber Eats przygotował zestawienie, ile średnio kilometrów dziennie pokonuje kurier, jak mają na imię statystyczni kurierzy, czy ile wyniósł najkrótszy dystans pokonany przez kuriera.

Przy okazji obchodzonego 29 września Dnia Kuriera, obecna w Polsce od 3 lat aplikacja Uber Eats, sprawdziła jak w Polsce prezentuje się statystyczny kurier.

Jak się okazuje - wizerunek kuriera kojarzy się z mężczyzną, ale coraz częściej zamówienia dostarczają panie. Statystyczna kurierka ma na imię Anna. Jeśli zamówienie dowozi mężczyzna, najpewniej to Oleksandr (imię ukraińskie), Jakub albo Michał. Kurierzy pochodzą bowiem z różnych stron świata - nad Wisłą kurierzy Uber Eats rozmawiają w ponad 29 językach, w tym po chińsku, w hindi, a nawet swahili.

W pół drogi do Marsa

Przeciętny kurier przebywa codziennie średnio 31 km dostarczając wyczekiwane posiłki odbiorcom. W rekordowym dniu pod tym względem dostawcy w Polsce pokonali w sumie 97788.2 km - to ponad dwa obwody Ziemi! Dla porównania, odkąd usługa została uruchomiona w naszym kraju, w 2017 r., kurierzy z plecakami Uber Eats przebyli prawie połowę drogi z Ziemi na Marsa. Co ciekawe, miastem, w którym kurierzy realizują średnio najwięcej kilometrów na jedno zamówienie jest Olsztyn.

Dostawa z prędkością światła

Średni czas oczekiwania na dostawę wynosi 32 minuty. Nie zawsze jednak trzeba czekać. Najkrótszy dystans pokonany przez kuriera to bowiem 20 metrów. Z kolei największe zamówienie dokonane na platformie wyniosło prawie 2500 zł i składało się ze 120 dań.

Bohaterowie bez peleryn

W ostatnich miesiącach, partnerzy realizujący zamówienia za pośrednictwem Uber Eats zyskali specjalne miejsce w sercach zarówno użytkowników, jak i właścicieli restauracji, dla których dostawa stała się głównym źródłem zarobku. W tym czasie firma uruchomiła szereg inicjatyw, mających na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa kurierom, poprzez udostępnianie instrukcji bezpieczeństwa, wprowadzenie dostawy bezkontaktowej, gwarancję pomocy finansowej w przypadku zachorowania oraz zwrot kosztów za środki ochrony osobistej. Użytkownicy mogą również przekazywać napiwki dla dostawców przez aplikację, a także komentarz dotyczący dostawy. Warto o tym pamiętać, kiedy następnym razem wyczekiwany posiłek będzie tuż za drzwiami - to dzięki codziennej pracy tysięcy dostawców, którzy właśnie dziś mają swoje święto.

Z usługi Uber Eats korzysta już ponad 2 miliony użytkowników. Rosnąca popularność aplikacji nad Wisłą szybko sprawiła, że Polska stała się jednym z największych rynków dla tej platformy w całej Europie.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.