Tydzień z euroliściem na bogato w Lidlu

28 września ruszył Tydzień Bio w Lidlu, podczas którego w sklepach sieci znajdziemy ponad 200 produktów bio.

Żywność ekologiczna jest uprawiana i hodowana naturalnie, bez użycia nawozów sztucznych, pestycydów, chemicznych środków ochrony roślin, antybiotyków i stymulatorów wzrostu. Zwierzęta karmione są paszami ze zbóż uprawianych z użyciem naturalnych metod i nawozów. W bioproduktach nie znajdziemy żadnych konserwantów, polepszaczy smaku, emulgatorów czy sztucznych barwników.

Tydzień bio

Od poniedziałku 28 września, w ofercie Lidla znajdziemy ponad 200 produktów Bio, które posiadają certyfikat Unii Europejskiej, potwierdzający ich ekologiczne pochodzenie. Artykuły te rozpoznamy po specjalnym oznaczeniu – białym listku złożonym z dwunastu gwiazdek na zielonym tle, nazywanym potocznie euroliściem.

Na półkach pojawiły się produkty, które sprawdzą się podczas przyrządzania posiłków i przekąsek przez cały dzień. Można przygotować z nich pełnowartościowe śniadanie, sięgając m.in. po bio ser górski, bio ser w plastrach – Emmental, bio musli z czerwonymi owocami, bio orzechy nerkowca, bio mus jabłkowy, czy bio sok z czerwonych owoców z imbirem.

W ofercie są również artykuły odpowiednie do przygotowania potraw inspirowanych kuchnią z różnych stron świata. Fani kuchni włoskiej znajdą, m.in. biolasagne – w wersji bolognese lub wegetariańskiej, bioser Parmigiano Reggiano czy biopastę pomidorową – idealną jako baza sosu do pizzy lub makaronu.

Tydzień Bio ucieszy również miłośników azjatyckich oraz bliskowschodnich smaków. Na półkach sklepów znajdziemy, m.in. biopastę sezamową, bioryż basmanti, biomrożone mango czy biochipsy kokosowe. Dodatkowo pojawiły się wszelkiego rodzaju desery, m.in. biodeser owsiany oraz przekąski, np. biochipsy ze słodkich ziemniaków.

Oferta Lidla w ramach tygodnia Bio jest dostępna we wszystkich ponad 740 sklepach sieci do wyczerpania zapasów

Katarzyna Pierzchała 3817 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.