300-kg skrzynie pełne polskich jabłek w Lidlu

Z okazji Dnia Jabłka, który obchodzimy 28 września, we wszystkich ponad 700 sklepach Lidl pojawiły się jabłka Szampion prosto od polskich sadowników, sprzedawane bezpośrednio z 300-kilogramowych skrzyń sadowniczych.

Jabłka Szampion ze świeżych zbiorów polskich sadowników kosztują w Lidlu 1,79 zł/kg. Odmiana ta charakteryzuje się aromatycznymi i soczystymi owocami o słodko-kwaśnym, gruszkowym posmaku.

Owoce dostarczane są do sklepów bez uprzedniego sortowania, przez co mogą pojawić się w nich fragmenty gałęzi, a sam towar może być z niepełnym wybarwieniem lub o nieregularnym kształcie.

- Taka forma sprzedaży jabłek sprawia, że możemy otrzymać najświeższe owoce w niezwykle atrakcyjnej cenie. Dodatkowo, dzięki temu, że towar nie jest wcześniej sortowany – każdy, nawet nieperfekcyjnie wyglądający owoc, będzie dostępny dla wszystkich klientów Lidla, a to doskonały sposób na walkę z marnowaniem żywności – usłyszeliśmy od operatora sieci.

Specjalna oferta dostępna jest od poniedziałku, 28 września, do środy 30 września na Ryneczku Lidla.

Katarzyna Pierzchała 3818 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.