Carrefour: nie będzie zwolnień większych niż ogłaszaliśmy

Sieć informowała w sierpniu, że planuje zwolnić ok. 400 osób. Według portalu Money.pl w istocie zmiany dotkną znacznie większej grupy pracowników. Carrefour w stanowisku przesłanych do HandelExtra zaprzecza tym doniesieniom.

Na zdjęciu: kadr z działań reklamowych sieci Carrefour, która była największą kampanią w historii Carrefoura w Polsce

Jak podał kilka dni temu Money.pl z lokalnych urzędów pracy dochodzą informacje, które mogą sugerować znacznie poważniejsze cięcia [w Carrefourze - przyp. red]. - W samym tylko Szczecinie sieć chce się pozbyć ponad 280 pracowników. Informacje w tej sprawie trafiły do Powiatowego Urzędu Pracy - czytamy.

Sieć jednak zaprzecza. - Carrefour nie planuje dużych zwolnień i podtrzymuje swoje stanowisko wyrażone w zawiadomieniach składanych do urzędów pracy - komentuje sieć w przesłanym do nas oświadczeniu. - Konsekwentnie realizując plan swojej transformacji strategicznej, sieć podjęła decyzję o uproszczeniu całej organizacji na polskim rynku (...). Podkreślamy również, że intencją sieci jest zaproponowanie miejsca w nowej strukturze i na nowych warunkach, większości pracowników objętych zmianą. Zwolnieniem definitywnym zaś objęte będzie w skali całego kraju około 3% zatrudnionych w Carrefour Polska, co stanowi ok. 400 osób z kadry średniego szczebla w hipermarketach. Pozostałym grupom pracowników zaproponowane zostaną porozumienia, a w przypadku ich braku wypowiedzenia zmieniające - zapewnia Carrefour.

Sieć podkreśla także, że "intencje firmy" widać właśnie na przykładzie danych zgłoszonych przez sklepy Carrefoura do mazowieckiego Urzędu Pracy, według których tylko 40 pracowników objętych będzie wypowiedzeniami definitywnymi, a ok. ¼ spośród maksymalnie 2424 pracowników zmianą stawki wynagrodzenia. Nie oznacza to zatem, że Carrefour zamierza zwolnić ponad 4000 pracowników, a jedynie 40 osób.

O ZWOLNIENIACH W CARREFOUR CZYTAJ TUTAJ

Ilona Mrozowska 3824 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.