Za chwilę będzie 700. Stokrotka

W czwartek 24 września Stokrotka otworzyła trzy nowe sklepy. Tym samym liczba placówek tej sieci spożywczej wzrosła do 685.

Nowe sklepy Stokrotki zlokalizowane są w dwóch województwach: lubelskim i mazowieckim. W tym pierwszym zostały otwarte w Krasnymstawie i Końskowoli. Trzeci sklep firma otworzyła w Warszawie.

Każdy z nich działa w formacie supermarketu. W Końskowoli przy ul. Rudy jest to pierwszy sklep sieci w tej miejscowości. Jego powierzchnia sprzedaży to 424 mkw. Druga Stokrotka w Krasnymstawie ma powierzchnię sprzedaży 393 mkw i mieści się przy ul. Sobieskiego. Stokrotka w Warszawie przy ul. Lanciego – to obiekt o powierzchni sprzedaży 478 mkw. Każda z nowych Stokrotek – to miejsce pracy dla nowych kilkunastu osób.

- Trudna sytuacja na rynku, związana z pandemią, nie zatrzymuje naszego rozwoju. Zgodnie z planem sukcesywnie otwieramy nowe placówki – mówi Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu, dyrektor marketingu i sprzedaży Stokrotka. - Dobrze przygotowany zespół, stawiający przed sobą nowe wyzwania, pozwoli nam już za kilka tygodni otworzyć sklep nr 700 - ujawnia.

Stokrotka to sieć handlowa z bogatymi tradycjami polskiego handlu detalicznego. Powstała w 1994 roku w Lublinie, dziś swoim zasięgiem obejmuje 685 sklepów zlokalizowanych na osiedlach, w minicentrach i galeriach handlowych w całej Polsce.

Sieć rozwija się dynamicznie, otwiera ponad 100 sklepów rocznie, w kilku formatach: Stokrotka Supermarket, Market, Optima i Express. Ma także sklep internetowy click&collect. Spółka posiada centra dystrybucji, własne zaplecze logistyczne i sieć magazynów regionalnych w całej Polsce. Od 2018 r. spółka Stokrotka wchodzi w skład litewskiej grupy handlowej Maxima.

Katarzyna Pierzchała 3838 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.