Żabka z rekordową liczbą sklepów

W tym roku sieć uruchomiła 500 nowych placówek, osiągając tym samym rekordową liczbę 6 500 sklepów. Do końca tego roku ma powstać kolejnych 500.

6,5-tysięczna Żabka działa w Szczecinie przy ul. Południowej 18. Placówka zlokalizowana jest w centrum handlowym Rondo Hakena Park.

– Pandemia nie zatrzymała nas na drodze do dalszego, dynamicznego rozwoju. Od stycznia br. otworzyliśmy pół tysiąca sklepów, a do końca 2020 r. zamierzamy otworzyć kolejnych 500 placówek w całej Polsce – mówi Tomasz Suchański, prezes zarządu firmy Żabka Polska. – Zainteresowanie naszym modelem biznesowym rośnie, tylko w lipcu br. do sieci dołączyło ponad 180 nowych franczyzobiorców, którzy widząc potencjał formatu convenience, chcą prowadzić sklep Żabka – dodaje.

W aktualnej ofercie Żabki franczyzobiorca ma zagwarantowany przychód podstawowy w wysokości 16 tys. zł przez pierwsze 12 miesięcy działalności. Franczyzobiorca otrzymuje w pełni wyposażony i zatowarowany sklep, przy wkładzie własnym 5 tys. zł, które przeznaczane jest między innymi na zakup kasy fiskalnej czy produktów regionalnych. Według danych sieci na 10 nowych franczyzobiorców, 9 osiąga satysfakcjonujący poziom rozwoju sklepu po pierwszym roku.

Skąd ten sukces? Jak tłumaczy Żabka to efekt m.in. lokalizacji. Poszukiwanie nowych lokalizacji wspierane jest dzięki sztucznej inteligencji, która przetwarzając olbrzymią liczbę danych, jest w stanie wskazać potencjał sprzedażowy danej lokalizacji. To oznacza, że sieć może lokować sklepy w niewielkich odległościach od siebie, zapewniając im rentowność. Wynika to ze szczegółowego badania przepływu klientów, rozwoju konkurencji czy potencjału zakupowego w sąsiedztwie. Obecnie już 12 milionów konsumentów mieszka nie dalej niż 300 m od najbliższej Żabki.

Żabka to obecnie największa sieć sklepów typu convenience. Wszystkie nowe placówki otwierane są w nowym formacie, wzbogaconym o szeroki wachlarz usług dodatkowych.

Ilona Mrozowska 3824 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.