Mlekovita inwestuje 100 mln zł

Zgodnie z przyjętą i realizowaną strategią firmy nowe przedsięwzięcia jakie koncern zaplanował na ten rok mają sięgnąć 100 mln zł.

Mlekovita, skupiająca pod swoim szyldem 20 zakładów produkcyjnych, inwestuje nie tylko w centrali – największym zakładzie grupy, ale również w swoich oddziałach.

Inwestycje zaplanowane na bieżący rok zostały oszacowane – zgodnie z przyjętą i realizowaną strategią – na kwotę 100 mln zł.

W centrali grupy trwa właśnie budowa mroźni wraz z magazynami o powierzchni 8 tys. mkw. oraz niezbędną infrastrukturą, warta 40 mln zł.

Z kolei w zakładzie w Świeciu uruchomiona została nowa linia technologiczna do produkcji mleka zagęszczonego w tubkach i kajmaku o wartości 1,5 mln zł. Wkrótce ruszy tam również produkcja kajmaku w tubie 350 g oraz przysmaków dla dzieci w małych tubkach, a w przyszłości także serów topionych w tubkach. Natomiast w zakładzie w Pilicy uruchomiona została jedyna w Polsce linia technologiczna do produkcji batoników twarogowych w dwóch brandach produktowych pod nazwami: "MiaMu" i "Tereska". Wartość inwestycji to 4 mln zł.

- Nie ma dziś rozwoju bez inwestycji, a Mlekovita – jako lider branży w Europie Środkowo-Wschodniej i kreator modelu nowoczesnego biznesu mleczarskiego – musi nieustannie ewoluować i stawiać sobie najważniejsze cele, spośród których celem nadrzędnym jest bycie firmą globalną. Intensywny rozwój jest więc możliwy dzięki kolejnym innowacjom i inwestycjom. W minionej dekadzie zainwestowaliśmy ponad miliard złotych w rozwój bazy technicznej, technologicznej i produktowej. Takie inwestycje są konieczne, by ciągle być "na szczycie" - mówi Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy MLekovita.

Równie istotne, jak inwestycje w infrastrukturę techniczno-technologiczną, są dla Mlekovity inwestycje w ochronę środowiska. Wśród takich działań jest również ograniczanie ilości tworzyw sztucznych w opakowaniach produktów – te już wprowadzone pozwolą Mlekovicie zredukować ilość tworzyw sztucznych o 100 tys. kg w skali roku.

Firma stale modernizuje też swoje zakłady, m.in. wybudowała kotłownię gazową i elektrociepłownię w zakładzie w Trzebownisku na Podkarpaciu, elektrociepłownię w zakładzie w Lubawie oraz nowe kotłownie gazowe w zakładzie w Morągu i Białej Podlaskiej.

Obecnie Mlekovitę tworzą własne komplementarne podmioty, na co dzień ściśle ze sobą współpracujące: 20 zakładów produkcyjnych, 32 hurtownie, 135 sklepów firmowych Mlekovitka i sklep internetowy sba.com.pl. Firma dba o swój nieustanny rozwój, m.in. inwestując w infrastrukturę techniczną i technologiczną. Na zainwestowany przez ostatnią dekadę miliard złotych składają się m.in. inwestycje z lat 2017-2019 o wartości ponad 325 mln zł – w tym Fabryka Proszków Mlecznych, inwestycja kluczowa i największa w historii firmy z dotychczas zrealizowanych.

Joanna Hamdan 11442 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.