Allegro: debiut w połowie października

Po tym jak przed tygodniem rynek rozgrzała informacja o zamiarze wejścia na giełdę platformy Allegro, internetowy sprzedawca opublikował prospekt emisyjny. Debiut zaplanowany jest ok. 12 października.

Jak czytamy w prospekcie, oferta obejmuje emisję maksymalnie 28 571 429 nowych akcji, z której spółka spodziewa się uzyskać wpływy brutto w wysokości około 1 mld zł, oraz sprzedaż nie więcej niż 163 599 596 istniejących akcji przez obecnych akcjonariuszy, tj. spółki Cidinan S.à r.l., Permira VI Investment Platform Limited i Mepinan S.à r.l., a także grupę dyrektorów i członków kadry kierowniczej Allegro.

– Mam przyjemność poinformować, że opublikowaliśmy prospekt, który jest kolejnym krokiem w procesie wejścia Allegro na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Na przestrzeni lat udowodniliśmy, że potrafimy stworzyć i rozwijać wiodącą platformę dla kupujących i sprzedawców, zmieniając sposób, w jaki Polacy robią zakupy i budując bardzo lubianą polską markę – powiedział prezes Allegro François Nuyts (na zdjęciu). – Jesteśmy przekonani, że nasze osiągnięcia i czynniki, które leżą u podstaw sukcesu, dają nam świetne perspektywy długoterminowego wzrostu i wartości. Dlatego cieszymy się na myśl, że będziemy mogli już wkrótce przedstawić naszą propozycję inwestycyjną zarówno inwestorom instytucjonalnym, jak i inwestorom detalicznym w Polsce.

Większość akcji trafi do inwestorów instytucjonalnych; dla indywidualnych przeznaczono do 5% oferty. Inwestorzy Detaliczni będą mogli składać zapisy na akcje spółki od 23 do 28 września 2020 r. po cenie maksymalnej ustalonej na 43 złotych za akcję. Ostateczna cena i ostateczna liczba akcji, które zostaną zaoferowane poszczególnym kategoriom inwestorów, zostaną ustalone na podstawie procesu budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Publikacja tych parametrów została zaplanowana na 29 września 2020 r.

W celu obsługi inwestorów indywidualnych Allegro zatrudniło BM PKO BP i Santander Bank Polska. Pozostałe instytucje polskie i zagraniczne zajmują się inwestorami instytucjonalnymi w Polsce, Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach.

Zysk netto Allegro w I półroczu 2020 r. wzrósł rdr do 289,7 mln zł z 195,7 mln zł, skorygowana EBITDA wzrosła o 28% do 808 mln zł. Przychody netto grupy w pierwszym półroczu 2020 r. zwiększyły się o 50% do 1,77 mld zł.

Przypomnijmy, że pozyskane z IPO środki zostaną przeznaczone na spłatę części zadłużenia Allegro.

Magdalena Weiss 2776 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.