8 tys. paczkomatów na mapie Polski

Paczkomat nr 8 000 znajduje się w Krakowie i jest inny niż wszystkie.

W Krakowie, przy ulicy Myśliwskiej 51 stanął paczkomat nr 8 000, który jednocześnie jest jednym z pierwszych, który swoim kształtem dostosowuje się do otoczenia w kształcie liter „L” i „U”.

Tylko od listopada 2019 r. do końca tegorocznych wakacji InPost postawł w całej Polsce 2000 nowych maszyn. Z uwagi na małą dostępność miejsca w największych miastach wprowadzono nowe urządzenia – typu „L” i „U” – które swoim kształtem dostosowują się do otoczenia. Taki właśnie paczkomat trafił do Krakowa.

InPost rozpoczął też nowy projekt, czyli stawianie maszyn wewnątrz budynków. Już wkrótce będzie można odebrać przesyłki w biurowcu, ulubionej galerii, a może nawet w budynku mieszkalnych.

Paczkomaty są popularne zarówno w dużych miastach, jak i w tych mniejszych miasteczkach. 

RAFAŁ BRZOSKA: ŚWIAT PO PANDEMII BĘDZIE INNY

InPost podpisał też umowę z siecią sklepów Auchan na dostawę lodówkomatów oraz usługę dostaw door-to-door. Ponadto na mocy porozumienia o współpracy, paczkomaty dostępne są przy sklepach Dino, Lidl oraz Kaufland, a także w Centrach Handlowych Auchan.
Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.