Grupa Piotr i Paweł - sąd zatwierdził układ z wierzycielami

Sąd Restrukturyzacyjny w Poznaniu wydał 3 postanowienia o zatwierdzeniu układu w postępowaniach sanacyjnych spółek z Grupy Piotr i Paweł. Obecnie kluczowe jest uprawomocnienie postanowień, co pozwoli na wypłatę należności wierzycielom.

Zarząd spółek podkreśla, że jego intencją jest jak najszybsze wypłacenie należnych wierzycielom środków finansowych. Środki finansowe na wypłaty zostały zabezpieczone przez inwestora finansowego i mogą być uruchomione w każdej chwili.

- Spółka deklaruje gotowość jak najszybszego wykonania postanowienia sądu i wypłacenia należności wierzycielom - komentuje dr Patryk Filipiak w imieniu zarządcy sanacyjnego. Podkreśla, że spółki z Grupy Piotr i Paweł mają zabezpieczone środki na te wypłaty, a jak najszybsze sfinalizowanie jest kluczowe dla dalszej działalności i rozwoju sklepów w sieci.

- Zwracam uwagę, że na obecnym etapie składanie nieuzasadnionych zażaleń na decyzję sądu będzie działaniem jedynie wydłużającym procedurę i szkodliwym dla wieluset wierzycieli, którzy głosowali za zatwierdzeniem układu. Dlatego apelujemy o uszanowanie decyzji sądu i pozwolenie na jej uprawomocnienie – dodaje Patryk Filipiak.

Wierzyciele wszystkich trzech spółek z Grupy Piotr i Paweł zaakceptowali w głosowaniach propozycje układowe spółek. Oznacza to, że procedura restrukturyzacji po uprawomocnieniu zostanie zrealizowana zgodnie z planem zarządcy sanacyjnego oraz propozycjami układowymi zarządów spółek.

Spółki z Grupy Piotr i Paweł – dzięki finansowaniu inwestora strategicznego Spar Group – spłacą wierzytelności i powrócą do efektywnej działalności operacyjnej.

Przypomnijmy, że Piotr i Paweł i jego spółki zależne prowadzą postępowanie restrukturyzacyjne od września 2018 roku. W maju 2019 roku fundusze zakończyły negocjacje z inwestorem branżowym – Spar Group Ltd. z siedzibą w RPA i obie strony zawarły warunkową umowa sprzedaży wszystkich udziałów w Grupie Piotr i Paweł. Jest ona realizowana etapami, a sklepy Piotr i Paweł stopniowo zmieniają szyldy na Spar, Eurospar i Spar Express.

Ilona Mrozowska 4596 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.