Biedronka rusza z konkursem "Szkolne Przygody Gangu Fajniaków"

Od 21 września dzieci i nauczyciele mają szansę nie tylko pogłębić wiedzę o ekologii, ale i zdobyć nagrody.

Aby wziąć udział w konkursie najpierw nauczyciel chętnej klasy musi zarejestrować się na stronie i pobrać materiały. To scenariusze lekcji, audiobooki Gangu Fajniaków oraz wideo z doświadczeniami ekologicznymi. Potem zadaniem nauczyciela będzie przeprowadzenie zgodnej ze scenariuszem lekcji na temat jednego z żywiołów – ognia, wody, ziemi lub powietrza. Aby pokazać, jak najmłodsi zgłębiają tajniki przyrody, nauczyciel będzie musiał także udokumentować zajęcia, wykonując zdjęcie lub zrzut ekranu. Ostatnim krokiem jest zebranie indywidualnych prac plastycznych uczniów, które inspirowane są jednym wybranym żywiołem.
 
Biedronka nagrodzi aż 400 najlepszych klas, po 100 z każdego filaru tematycznego. Zwycięzcy otrzymają maskotki odpowiadające wybranemu żywiołowi, ołówki do posadzenia w doniczce oraz dyplomy. Natomiast na nauczycieli nagrodzonych klas czekają bony zakupowe do sklepów Biedronka, a na 1000 pierwszych nauczycieli, którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w konkursie – także maskotki "Gangu Fajniaków", książki o ich przygodach oraz naklejki z Fajniakami.
 
Każda szkoła lub przedszkole, które przeprowadzą lekcje związane z wszystkimi czterema żywiołami, będą mogły liczyć też na jedną z 15 nagród Grand Prix. Zwycięstwo w tej kategorii oznacza dofinansowanie o wartości 3000 zł na renowację terenów zielonych wokół placówki lub zakup ekologicznych sprzętów do szkoły, takich jak energooszczędne żarówki czy kosze do segregacji.
 
Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” trwa od 21 września do 18 listopada, a ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi 3 grudnia.
 
 
Joanna Hamdan 11441 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.