Twórca Lidla najbogatszym Niemcem

Według najnowszego zestawienia "Welt am Sonntag" stawkę najzamożniejszych obywateli RFN otwiera 80-letni Dieter Schwarz.

Dieter Schwarz jest nadal najbogatszym Niemcem. Szacuje się, że kapitał drugiego pod względem zamożności miliardera jest niemal o połowę mniejszy niż twórcy Lidla i Kauflandu.

Według nowego rankingu „Welt am Sonntag”, 80-letni założyciel Lidla i Kauflandu ma majątek szacowany na 41,8 miliarda euro (przed rokiem było to 41,50 mld euro). Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się odpowiednio rodzina Reimannów (Coty, Jacobs Douwe Egberts), której łączny majątek szacuje się na 21,45 mld euro oraz rodzina Wolfganga Porschego (Porsche, VW) z 20,0 mld euro na koncie. Przed rokiem obie rodziny zajmowały ex aequo drugie miejsce, ale majątek Reinmannów wzrósł, a właścicieli Porsche'a pozostał na takim samym poziomie co przed rokiem.

Łącznie według „Welt am Sonntag” majątek 1000 najbogatszych Niemców sięga obecnie około 1,1 bln euro - o 0,76 proc. więcej niż w roku poprzednim. W Niemczech mieszka łącznie 251 miliarderów i jest ich o ośmiu mniej niż rok wcześniej. W rankingu brane są pod uwagę aktywa m.in. kapitał zakładowy, firmy, inwestycje, nieruchomości, ale także kolekcje sztuki i fundacje rodzinne.

Spośród osób związanych z branżą detaliczną i FMCG miejsca 7. i 8. zajmują właściciele sieci Aldi Süd (po 14 mld euro). Fundacje związane z Aldi Nord mają po 10,8 mld euro, co daje im 17. i 18. pozycję. W trzeciej dziesiątce znajdują się m.in. Oetker oraz Deichmann, a czwartą zamykają Michael i Wolfgang Herzowie od Beiersdorfu (Nivea) i Tchibo.

Magdalena Weiss 2775 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.