Paczkomaty znów zastępują urzędników

Tym razem w Gdyni. Ale te specjalne urządzenia są już m.in. w Krakowie, Gorzowie Wlkp., Nowym Targu, Wołominie i Koszalinie.

InPost, operator paczkomatów, udostępnił Urzędowi Miasta Gdyni specjalistyczne Paczkomat Urząd 24. Maszyna pozwoli gdynianom załatwiać sprawy urzędowe bez potrzeby wchodzenia do budynku urzędu i bezpośredniego kontaktu z urzędnikami.

PACZKOMATY TERAZ MAJA PODBIĆ GALERIE I BIUROWCE

Za pośrednictwem urządzenia InPost można składać i odbierać dokumenty w sprawach związanych m.in. z: prawem jazdy, rejestracją pojazdów, dowodami osobistymi czy zezwoleniem na sprzedaż alkoholu.

Obecnie te specjalistyczne paczkomaty dostępne są przy urzędach miasta i starostwach w: Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Nowym Targu, Wołominie, Koszalinie, Poświętnem oraz Kaliszu.

Pierwsza taka instalacja pojawiła się na początku kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim, ale już planowane są kolejne – InPost prowadzi bowiem rozmowy z kilkudziesięcioma miastami, które zresztą same zgłaszają się w tej sprawie do firmy.

Szczegółowa rozpiska spraw, które można załatwić za pośrednictwem maszyny InPost znajduje się na stronie gdynia.pl. InPost poinformuje przez SMS na podany numer telefonu, gdy dokumenty będą czekać na odbiór skrzynce maszyny. W wiadomości będzie widoczny kod potrzebny do jej otworzenia oraz maksymalny termin odbioru dokumentów z paczkomatu.

Ilona Mrozowska 3823 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.