Deweloper Biedronki i Netto wchodzi w handel

Firma Tower Investments, deweloper m.in. obiektów handlowych postanowił rozwinąć produkcje ciast paczkowanych i zakłada delikatesy internetowe. Wiemy, co zaoferuje e-sklep deli2.pl.

Tower Investments jest deweloperem budującym sklepy i parki handlowe m.in. dla sieci handlowych, w tym Netto czy Biedronki.

Jednocześnie jednak 16 września zarząd Tower Investments przyjął aktualizację strategii rozwoju Grupy Kapitałowej na lata 2017-2022 z 2017 roku.

– Aktualizacja strategii zmierza do kontynuacji dotychczasowej działalności Grupy Kapitałowej Tower Investments polegającej na realizacji projektów deweloperskich dla sieci usługowo-handlowych i deweloperów mieszkaniowych jako działalności podstawowej, przy jednoczesnym rozszerzeniu obszarów działania z wykorzystaniem kompetencji na szeroko pojętym rynku spożywczym – poinformowała spółka w komunikacie.

Głównym celem rozszerzenia działalności jest jednak dywersyfikacja oferty produktów i usług świadczonych przez spółki z grupy.

– Pierwsze półrocze 2020 wraz z pandemią COVID-19 i załamaniem się rynku inwestycyjnego pokazało zagrożenia dla dynamiki rozwoju podstawowej działalności Tower Investments oraz zmiany rynkowe w branży spożywczej, których tempo niewątpliwie przyspiesza. Chodzi tu o istotny wzrost zainteresowania klientów ofertą sklepów internetowych, jakością dostaw oraz ofertą produktów spożywczych w podwyższonym reżimie sanitarnym – uzasadnia deweloper.

Spółka postanowiła zaangażować się w dwa nowe obszary działalności. Pierwszym z nich jest produkcja wyrobów cukierniczych. W lipcu 2019 r. spółka z grupy Tower Investments zakupiła za niespełna 3 mln zł w ramach postępowania upadłościowego zorganizowaną część przedsiębiorstwa Zaskocz sp. z o. o. w upadłości likwidacyjnej, czyli działki i hale produkcyjno-administracyjne oraz park maszynowy przeznaczony do produkcji wyrobów spożywczych.

Początkowo deweloper chciał się ograniczyć do dzierżawienia nabytku. 

– Analiza rynku wykazała jednak, że rynek pakowanych ciast o wysokiej jakości jest jednym z najmniej zagospodarowanych obszarów rynku spożywczego. Wspólnie z panami Adamem i Piotrem Gesslerami powstała oferta najwyższych jakościowo i smakowo produktów, która pod silną marką Gessler będzie dostępna na rynku detalicznym. Dzięki specjalnej technologii pakowania produkty będą ponadto całkowicie bezpieczne, czego tradycyjne cukiernie, prowadząc otwartą sprzedaż, nie są w stanie zapewnić – dodaje emitent.

Stopniowo oferta będzie rozszerzana o wyroby czekoladowe batony, torciki itp. oraz mieszanki spożywcze, takie jak budynie, kisiele, lody itp. Obecnie zdolności produkcyjne zakładu umożliwiają roczną produkcję na poziomie 1000 ton ciast i podobnych wyrobów oraz ponad 2000 ton mieszanek spożywczych. W tym celu powołana została nowa spółka Manufaktura Gessler, w której Tower Investments objął pośrednio kontrolny pakiet akcji.

Drugi nowy obszar działalności dewelopera to delikatesy internetowe.

– Wzrost zainteresowania klientów zakupami przez internet oraz stosunkowo uboga oferta produktów delikatesowych w istniejących serwisach zakupowych wskazała niezagospodarowany dotychczas obszar na rynku spożywczym – informuje zarząd. – Upadek stacjonarnych sieci delikatesowych jak Bomi czy Alma sprawił, że wymagający klienci zdani są na mniejsze sklepy tematyczne często rozrzucone po różnych częściach swoich miast – dodaje spółka.

Sklep o nazwie Deli2.pl zaoferuje klientom zakupy z różnych delikatesów. Usługa będzie dostępna początkowo w aglomeracji warszawskiej, a w kolejnych latach w sześciu największych aglomeracjach Polski obejmujących łącznie ponad 10 milionów klientów.

– W ocenie zarządu opisana wyżej dywersyfikacja działalności emitenta zapewni szybszy rozwój Grupy Kapitałowej Tower Investments oraz w efekcie istotny wzrost wartości spółek z grupy – ocenia spółka.

 

Magdalena Weiss 2767 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.