IKEA da drugie życie rzeczom

Jak zapowiada sieć jeszcze w tym roku otwarty zostanie w Szwecji pierwszy na świecie sklep IKEI z używanymi meblami i artykułami wyposażenia domu.

Sklep będzie się znajdował w centrum ReTuna w miejscowości Eskilstuna. Tutaj meble i wyposażenie domu IKEA otrzymają drugie życie. W pierwszym sklepie z używanymi rzeczami klienci będą mogli kupić meble IKEA po naprawie i przywróceniu ich do dawnej świetności, ale w dużo niższej cenie.

- W IKEA chcemy być częścią przewodzenia Szwecji na bardziej zrównoważoną. Jeśli mamy osiągnąć nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, musimy rzucić sobie wyzwanie i przetestować nasze pomysły w praktyce. Zmiany klimatu nie mogą zostać rozwiązane w teorii, należy je rozwiązać poprzez dobre przykłady z życia codziennego - mówi Jonas Carlehed, szef ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Szwecja.

To nie przypadek, że IKEA decyduje się otworzyć swój pierwszy sklep z używanymi rzeczami w Eskilstunie. To tutaj znajduje się centrum recyklingu ReTuna, które od czasu otwarcia pięć lat temu przyciąga międzynarodową uwagę.

ReTuna przypomina inne centra handlowe, z tą różnicą, że znajduje się obok lokalnej stacji recyklingu i wszystko, co sprzedają sklepy, może być poddane recyklingowi, jest ekologiczne lub produkowane w sposób zrównoważony.

- To fantastyczne uczucie, że IKEA zawita do ReTuna Återbruksgalleria w gminie klimatycznej Eskilstuna. Wszyscy stoimy w obliczu poważnej transformacji w kierunku bardziej zrównoważonego społeczeństwa i jest oczywiste, że rośnie zainteresowanie przejściem na gospodarkę o obiegu zamkniętym. ReTuna to wyjątkowa w skali światowej arena, na której zarówno małe, jak i duże firmy mogą odkrywać nowe koncepcje i tworzyć zrównoważone rozwiązania. Razem będziemy siłą, z którą należy się liczyć w naszej najbardziej priorytetowej misji ratowania Ziemi - mówi Sofia Bystedt, kierownik centrum ReTuna Återbruksgalleria.
 
Joanna Hamdan 11261 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.