Wayne Hodson nowym prezesem Wasz Sklep Spar

Od 1 grudnia br. Wayne Hodson - obecny dyrektor zarządzający Spar Sri Lanka - zastąpi Tomasz Syllera i będzie prezesem zarządu Wasz Sklep Spar. Syller zostaje w spółce.

Zastąpi Tomasza Syllera, dotychczasowego prezesa spółki-córki Wasz Sklep Spar, zależnej od The Spar Group. Firma informuje, że Syller zostaje w spółce jako CEO i członek zarządu.

Wayne Hodson natomiast, obecny dyrektor zarządzający Spar Sri Lanka, ma ponad 20-letni staż pracy w organizacji Spar Group na różnych stanowiskach operacyjnych. Jego obecność w kadrze zarządzającej Wasz Sklep Spar ma pomóc sieci wykorzystać szanse w Polsce, napędzać biznes operacyjnie i strategicznie oraz wdrażać kulturę organizacyjną Spar.

Wayne Hodson będzie wspierał i nadzorował aktualny zespół, w skład którego wchodzą: Tomasz Syller jako CEO, Jakub Karbowiak jako CFO i Tomasz Waligórski jako nowy CCO, który do zespołu zarządzającego dołączył 10 września br. (pisaliśmy o tym tutaj).

- Jako Spar Group dokonaliśmy już w Polsce znaczących inwestycji i wciąż chcemy nasze zaangażowanie pogłębiać – przyszedł więc czas na kolejne kroki - mówi Rob Philipson, członek zarządu The Spar Group.

Dodaje, że priorytetem firmy jest maksymalne wykorzystanie jej potencjału, aby „kreować korzyści dla naszych klientów i wszystkich, którzy są częścią rodziny Spar Polska”.

- Przed nami kolejne wyzwania, dlatego chcemy wesprzeć nasz polski zespół – tłumaczy.

The Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą Spar w Republice Południowej Afryki. Obecnie działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance. W Polsce firma jest obecna dzięki przejęciu sieci sklepów Piotr i Paweł.

Katarzyna Pierzchała 3720 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.