Gorzki smak śliwki w czekoladzie dla emeryta

Zjadł cukierka w kołobrzeskiej Biedronce podczas ubiegłorocznych wakacji. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

Zdjęcie poglądowe (Shutterstock)

Roman W., 70-letni emeryt ze Szczecina, jest winny kradzieży cukierka o wartości 40 gr z jednej z kołobrzeskich Biedronek. Ma zapłacić 20 zł grzywny.

Orzekający w postępowaniu odwoławczym sędzia Przemysław Żmuda podczas rozprawy 15 września utrzymał więc w mocy zaskarżony wyrok, który wobec obwinionego Romana W. zapadł przed Sądem Rejonowym w Kołobrzegu 6 lutego. Obwiniony został wówczas skazany na 20 zł grzywny. Miał też pokryć zryczałtowane koszty sądowe w kwocie 100 zł. Ostatecznie sędzia kosztami postępowania odwoławczego obciążył Skarb Państwa.

Wyrok jest prawomocny.

Apelację od wyroku sądu pierwszej instancji wniosła Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu, która chciała uznania winy Romana W. przy jednoczesnym odstąpieniu od wymierzenia kary.

Roman W. zjadł cukierka w kołobrzeskiej Biedronce 4 lipca 2019 r. podczas wakacji w tym mieście. Zauważył to kasjer, a ochroniarz zatrzymał mężczyznę, gdy ten przeszedł przez linię kas, nie płacąc za cukierka. Emeryt odmówił zapłaty za przywłaszczoną i skonsumowaną na miejscu śliwkę w czekoladzie.

Red/PAP