Aldi testuje usługę click&collect na Wyspach

Na razie mogą z niej korzystać pracownicy sklepu w Midlands, jednak jak informuje sieć w nadchodzących tygodniach dyskonter planuje udostępnić ją także klientom placówki.

Podczas okresu próbnego pracownicy Aldiego mogą wybierać z pełnej gamy artykułów spożywczych dostępnych online, a następnie udać się do lokalnego sklepu, gdzie będą one bezdotykowo dostarczone  do samochodu przez personel sklepu, zgodnie z zasadami zachowania bezpiecznej odległości.

Jeśli test nowej usługi się powiedzie, to jak zapowiada Aldi wkrótce zostanie ona rozszerzona na kolejne sklepy sieci w całym kraju.

Nowa usługa zapewni klientom większą elastyczność i dostęp do bezkonkurencyjnej wartości Aldi.

Oprócz nowej usługi click&collect Aldi testuje już usługę szybkiej dostawy w sklepach w East Midlands, Londynie, Cambridge i Manchester we współpracy z Deliveroo. Obecnie usługa ta umożliwia obecnie w wybranych sklepach zamawianie z ponad 300 produktów z asortymentu Aldiego i ich dostawę do domu w zaledwie 30 minut.

Ponadto na początku tego roku sieć oferowała sprzedaż paczek żywnościowych przez internet, aby pomóc klientom wrażliwym i izolującym się. Paczki zawierały podstawowe produkty, w tym zupę w puszce, ryż i makaron, i były dostarczane kurierem do klientów w całej Wielkiej Brytanii.

- Wiemy, że coraz więcej osób chce mieć dostęp do wysokiej jakości, przystępnej cenowo żywności, którą mogą dostać w Aldi. To kolejny sposób, w jaki wprowadzamy innowacje, aby mieć pewność, że najlepiej obsługujemy naszych obecnych klientów i udostępniamy wspaniałe produkty Aldi i bezkonkurencyjne ceny jeszcze większej liczbie osób - powiedział Giles Hurley, dyrektor generalny Aldi w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
 
Joanna Hamdan 11280 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.