Z Polomarketu do Wasz Sklep Spar: jest nowy członek zarządu

Były prezes Polomarketu - Tomasz Waligórski - został właśnie dyrektorem handlowym sieci sklepów Spar.

Będzie on odpowiedzialny za takie obszary jak: zakupy i jakość, marka własna Spar, marketing, zarządzanie asortymentem i cenami oraz e-commerce. Zostanie również powołany na członka zarządu spółki. Zdaniem operatora doświadczenie i wysokie kompetencje Tomasza Waligórskiego pomogą firmie w sprawnej realizacji strategii dynamicznego rozwoju sieci w Polsce.

Ma on bowiem 27-letnie doświadczenie w handlu w Polsce oraz za granicą. Pracował w wielu sieciach handlowych – m.in. pełnił rolę dyrektora operacyjnego i zakupów w Jeronimo Martins (Biedronka), dyrektora zakupów w Eurocash oraz prezesa zarządu w Polomarket.

- W najbliższym czasie będę zapoznawał się z wysokimi standardami grupy, zgłębiał szczegóły strategii sieci i odwiedzał sklepy, by jak najszybciej rozpocząć pracę nad rozwojem powierzonych mi obszarów działalności sieci – mówi Tomasz Waligórski, dyrektor handlowy w Wasz Sklep Spar.

Rob Philipson, członek zarządu The Spar Group podkreśla, że firma bardzo dynamicznie rozwija sieć sklepów, a dla osiągnięcia zamierzonych celów potrzebni są świetni fachowcy. - Dlatego z satysfakcją informujemy, że Tomasz Waligórski dołącza do naszego zespołu. Doświadczenie i kompetencje Tomasza będą nieocenione i pomogą nam w realizacji wszystkich biznesowych planów. Witamy Tomasza na pokładzie i życzymy mu wielu sukcesów – mówi Philipson.

The Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą Spar w Republice Południowej Afryki. Obecnie działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance. W Polsce firma jest obecna dzięki przejęciu sieci sklepów Piotr i Paweł.

Katarzyna Pierzchała 3707 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.