Likwidacja sklepu E.Leclerc w Kaliszu

Sklep pod szyldem E.Leclerc w Galerii Amber w Kaliszu zostanie zamknięty. Dyrekcja E.Leclerc nie doszła do porozumienia z zarządcą galerii.

Zdjęcie (poglądowe): E.Leclerc

Jak poinformowała dyrekcja sklepu E.Leclerc w Kaliszu, mimo prowadzonych w ostatnim okresie rozmów z właścicielem centrum handlowego - Galeria Amber w Kaliszu, nie udało się dojść do porozumienia. Sklep E.Leclerc w Kaliszu działał od kwietnia 2014 r. Zakończenie działalności sklepu przewidziane jest jeszcze w tym miesiącu.

E.Leclerc jest jedną z najdłużej funkcjonujących na polskim rynku sieci sklepów wielkopowierzchniowych. W 1995 r. otwarto pierwszą placówkę pod szyldem marki – supermarket na warszawskim Ursynowie (obecnie hipermarket). Grupę tworzą niezależni przedsiębiorcy, posiadający swobodę w zakresie kreowania polityki asortymentowej i zarządzania własnym biznesem. Obecnie w ramach E.Leclerc w Polsce funkcjonuje 46 sklepów, które zatrudniają ponad ponad 5000 pracowników.

W tym roku sieć obchodzi 25-lecie działalności w naszym kraju.

Okazuje się, że w tym roku - po raz pierwszy - sieć E.Leclerc przekroczyła granicę 3 mld zł obrotów. Sprzedaż jej sklepów na poziomie 3,1 mld zł oznacza wzrost o 6,5% rok do roku.

Ilona Mrozowska 3777 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.