OLX wprowadza dostawy w wybranych kategoriach

Od 9 września kupujący może zapłacić za przedmiot i przesyłkę za pośrednictwem OLX-a. Serwis przekaże sprzedającemu odpowiednią kwotę po odbiorze przesyłki przez nabywcę. Partnerem usługi jest platforma wysyłkowa Sendit.pl.

Operacje odbywać się będą między użytkownikami serwisu, a nie między serwisem i użytkownikiem.

– Rozwiązanie jest proste, bezpieczne i zaprojektowane przede wszystkim pod kątem oczekiwań indywidualnego użytkownika serwisu – mówi Michał Malewski, general manager OLX Polska. – To dopiero początek naszej drogi. Będziemy nadal intensywnie pracować nad stworzeniem najlepszego, unikatowego w skali rynku rozwiązania umożliwiającego transakcje i przesyłki między osobami prywatnymi - podkreśla.

Nie ukrywa, że decyzję o wprowadzeniu transakcji i przesyłek w wybranych kategoriach przyspieszyła pandemia COVID 19, która znacząco wpłynęła na zachowania użytkowników chcących mieć wybór i możliwość dokonywania zakupu towarów również na odległość.

Dostawy realizowane są za pośrednictwem platformy wysyłkowej Sendit.pl, a płatności obsługuje holenderska spółka Adyen. Sprzedający skorzysta z opcji dostawy bezpłatnie.

– Bazując na wiodącej pozycji OLX i wykorzystując wieloletnie doświadczenie Sendit.pl, stworzyliśmy usługę, która pozwoliła odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby i modele zachowań użytkowników OLX oraz znacznie usprawnić obsługę zamówień. „Przesyłka OLX” oferuje nie tylko konkurencyjną cenę, ale także wygodę i bezpieczeństwo zarezerwowane do tej pory dla profesjonalnych sprzedawców internetowych – tłumaczy Wojciech Kliber, wiceprezes zarządu Sendit SA.

Dodaje, że dzięki usłudze, użytkownicy serwisu, zamiast skupiać się na znalezieniu optymalnego przewoźnika, mogą nadać i odebrać paczkę w wygodny dla siebie sposób. - Obecnie udostępniliśmy użytkownikom możliwość korzystania z punktów Poczty Polskiej oraz paczkomatów InPost, a pracujemy ciągle nad rozszerzeniem tej listy o kolejnych przewoźników i sieci punktów nadawczo-odbiorczych – mówi Wojciech Kliber.

W praktyce wygląda to tak. W ramach usługi kupujący dokonuje zapłaty za przedmiot z góry, tzn. przed otrzymaniem przedmiotu, za pomocą linka do płatności. Środki wpłacone za produkt przez kupującego będą zatrzymywane przez operatora płatności na prowadzonym dla użytkownika przez operatora rachunku escrow do czasu odebrania przesyłki. Po odebraniu przez kupującego przesyłki zawierającej przedmiot, środki pieniężne zostaną przekazane na rzecz sprzedającego. Sprzedający w każdej chwili może bezpłatnie przenieść je na osobisty rachunek bankowy.

Obecnie usługa działa w wybranych kategoriach i stopniowo będzie rozszerzana na pozostałe. Zmiany w regulaminie weszły w życie 9 września.

Sendit to pośrednik usług kurierskich oraz właściciel platformy Sendit.pl, umożliwiającej szybkie i wygodne zamawianie usług kurierskich na terenie kraju oraz nadanie i odebranie przesyłki w dowolnym, wybranym przez klienta punkcie. W skład sieci partnerskich wchodzą m.in. saloniki Kolporter, sklepy Żabka, kioski Ruchu, stacje Orlen i Lotos czy placówki Poczty Polskiej.

Katarzyna Pierzchała 3707 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.