Pikieta związkowców z Castoramy

W czwartek 10 września przedstawiciele handlowej "Solidarności" złożą w warszawskiej ambasadzie Wielkiej Brytanii petycję w sprawie zwolnionych z pracy działaczy związkowych Castoramy. Sieć należy bowiem do brytyjskiej grupy Kingfisher.

Związkowcy chcą w ten sposób zaapelować do brytyjskiej ambasador Anny Clunnes o podjęcie mediacji w trwającym konflikcie.

- Mimo licznych prób z naszej strony zarząd Castoramy w Polsce nie jest zainteresowany podjęciem dialogu z własnymi pracownikami. Dlatego liczymy, że pani ambasador zaangażuje się w sprawę i pomoże nam ten dialog odbudować - mówi Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

W listopadzie 2019 r. Castorama dyscyplinarnie zwolniła z pracy 10 działaczy Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność w Castorama Polska. Powodem - jak tłumaczy Solidarność - były krytyczne wobec pracodawcy wpisy związkowców w mediach społecznościowych. W ocenie  Solidarności zwolnienia były niesłuszne a firma już wcześniej utrudniała funkcjonowanie związku. - Na Wyspach Brytyjskich Castorama szanuje swoich pracowników i ich prawa. Chcemy, aby takie same standardy obowiązywały również w naszym kraju – mówi Bujara.

Zwolnieni związkowcy z Castoramy będą towarzyszyć Bujarze podczas składania petycji w brytyjskiej ambasadzie. - Będą z nami też członkowie Solidarności z innych sieci handlowych, którzy chcą wesprzeć swoich zwolnionych kolegów – mówi szef handlowej „S”.

 Związkowcy złożą petycję skierowaną do ambasador Anny Clunnes w czwartek 10 września o godz. 10:30 w ambasadzie Wielkiej Brytanii przy ul. Kawalerii 12 w Warszawie.

Castorama Polska uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 r. Obecnie prowadzi sprzedaż w 81 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty online. Spółka zatrudnia ponad 12 tys. pracowników. Castorama Polska jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy.

 

Ilona Mrozowska 3777 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.