Orangina Schweppes Polska zmienia nazwę

Nowa oficjalna nazwa firmy to Suntory Beverage & Food Poland.

Zmiana ta jest krokiem zbliżającym firmę do globalnej tożsamości marki Suntory Group.

Suntory Beverage & Food Europe (SBFE), oddział Suntory Group z siedzibą w Japonii, jednej z wiodących światowych firm produkujących napoje ogłosiła, że od 9 września wszystkie należące do niej spółki działające na lokalnych rynkach będą miały zmienione nazwy handlowe, w celu ujednolicenia organizacji. Zmianie nazwy towarzyszyć będzie nowy wizerunek marki, odzwierciedlający globalną tożsamość firmy, jej japońskie korzenie oraz przynoszące dumę dziedzictwo.

- Jestem bardzo dumny, że Grupa Suntory dąży do jednej wspólnej tożsamości. Nasi ludzie i nasze marki są dla nas kluczowymi zasobami, a jednolite podejście umożliwi nam bliższą współpracę, poprawę wydajności i wymianę wiedzy na europejskich rynkach. Jesteśmy przygotowani na nowe wyzwania, a wraz z nimi jeszcze silniej czujemy przynależności do grupy - mówi Andrzej Bruczko, dyrektor zarządzający, Suntory Beverage & Food Polska.

I dodaje, że celem jest codzienne usprawnianie działalności firmy oraz jej zrównoważony rozwój. - Chcemy, aby Suntory Beverage & Food Polska stała się wzorem w sektorze napojów bezalkoholowych, nadal promowała pozytywny wpływ na społeczeństwo oraz na rozwój lokalnej gospodarki w regionach, w których działamy - tłumaczy Andrzej Bruczko.

Firma Suntory działa nieprzerwanie od 1899 r. 

- Dziś nic nie mogłoby mnie uczynić bardziej dumnym niż ujrzenie nazwy Suntory w centrum wszystkich naszych operacji biznesowych w Europie. To początek kulturowej zmiany samej organizacji, jak i pracowników oraz wzmocnienie marki - podsumowuje Peter Harding, dyrektor generalny Suntory Beverage & Food Europe

Suntory Beverage & Food Europe działa w ponad 60 krajach, w tym w UE, na zamorskich terytoriach UE, w Północnej i Zachodniej Afryce i na Brytyjskich Karaibach. Firma zatrudnia ponad 3,800 pracowników i ma lokalne zakłady produkcyjne we Francji, Hiszpanii i w Zjednoczonym Królestwie. Suntory Beverage & Food Poland zatrudnia ponad 50 osób - prowadzi produkcję i działania komercyjne marek Schweppes, Orangina oraz innych marek Suntory w Polsce.

Joanna Hamdan 11242 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.