Mercedes-Benz Autotrade dla branży spożywczej

Pierwszy samochód eSprinter trafił do startapu EV Fleet, który teraz dostosuje auto do potrzeb sieci handlowych dowożących zakupy spożywcze do domów klientów.

Mercedes-Benz Autotrade podjął współpracę ze startupem EV Fleet wspierającym nisko- i zeroemisyjny transport.
 
Na początku września pierwszy samochód eSprinter trafił do EV Fleet, który dostosowuje go do potrzeb sieci handlowych dowożących zakupy spożywcze do klientów oraz do przewozu lekarstw.
 
W aucie zainstalowane mają być specjalnie pojemniki na przewożone towary pozwalające utrzymać wygenerowaną w magazynie temperaturę produktu nawet przez pięć godzin. Każdy z nich wyposażony jest w precyzyjne czujniki do kontroli temperatury, a ich wartości są wyświetlane w aplikacji na urządzeniu przenośnym. Na urządzeniu widnieć będą także aktualne statusy paczek, które należy jeszcze dostarczyć lub - w przypadku zwrotów - przewieźć do magazynu. - Wprowadzenie zmian przez EV Fleet pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę przewożonych produktów bez wpływu na zużycie energii. Nie będzie zatem potrzeby częstszego ładowania akumulatorów  - mówi Artur Kwaśniewski, kierownik działu samochodów dostawczych w Mercedes-Benz Autotrade.
 
Mercedes eSprinter to pojazd elektryczny dostosowany przede wszystkim do pokonywania tras w mieście. Przestrzeń ładunkowa to 11 metrów kwadratowych, a poziom ładowności to nawet 1045 kg. Akumulator eSprintera można naładować do 80% nawet w 20 minut.
Ilona Mrozowska 3786 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.