Lidl otwiera dwa sklepy na raz

Już w czwartek, 10 września, Lidl otworzy swój pierwszy obiekt w Rzgowie, a także siódmy sklep w Olsztynie. Wiemy, ile wówczas Lidl będzie miał sklepów w Polsce.

Nowy Lidl w Olsztynie jest przy ulicy Jagiellońskiej 56a. Ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1190 mkw. Zostało w nim zatrudnionych 25 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 8:00 do 20:00. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z 66 miejsc parkingowych. W dniu otwarcia na klientów czekać będą specjalne promocje, a hostessy mają wręczać gadżety Lidl Plus.

Kolejny sklep, który otworzy się w czwartek, jest w Rzgowie przy ulicy Kusocińskiego 22. Ma ponad 1100 mkw. powierzchnię sali sprzedaży, pracę znalazło tu 21 osób. Ten Lidl będzie czynna od poniedziałku do soboty tak jak nowy market w Olsztynie, jednak w niedziele handlowe od 9:00 do 19:00. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać ze 104 miejsc parkingowych. W dniu otwarcia przewidziany jest grill dla klientów, a także drobne konkursy z niespodziankami.

W obu sklepach wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła, odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, wykorzystany na cele ogrzewania obiektu, pełne energooszczędne oświetlenie LED – zarówno wewnątrz obiektu jak i na parkingu wraz ze sterowaniem oświetleniem mającym na celu optymalizację jego zużycia.

Według monitoringu serwisu HandelExtra.pl od czwartku Lidl będzie prowadzić 739 sklepów w Polsce.

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.