Spar Group z nowym prezesem

Spółka poinformowała, że stanowisko to obejmie Brett Botten.

Brett Botten po raz pierwszy dołączył do Spar w 1994 r. i ma duże doświadczenie w sektorze detalicznym. Był między innymi dyrektorem zarządzającym oddziałów Spar North Rand, Spar Lowveld i Spar Eastern Cape. W 2010 roku został dyrektorem zarządzającym największego oddziału Spar South Rand.

Brett Botten ma zastąpić Grahama O’Connora, który został powołany na stanowisko prezesa niewykonawczego.
 
Graham O’Connor, który ponownie dołączył do Spar w 2014 roku, przez ostatnie sześć lat był dyrektorem generalnym Grupy i członkiem międzynarodowego zarządu Spar. Jego nominacja na prezesa gwarantuje, że firma i jej liczne lokalne i międzynarodowe oddziały będą nadal korzystać z jego wiedzy na temat firmy i całej branży detalicznej.
 
Obie zmiany mają zostać wprowadzone 1 marca 2021 r. po odejściu na emeryturę Mike'a Hankinsona, który od 2004 r. pełnił funkcję prezesa Spar.
 
The Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą Spar w Republice Południowej Afryki. Obecnie The Spar Group Ltd. działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii, na Sri Lance a także w Polsce, po przejęciu sieci Piotr i Paweł.
 
Joanna Hamdan 11261 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.