2 mln puszek na dobę w PepsiCo

Najnowsza linia technologiczna do produkcji napojów w puszkach w zakładzie PepsiCo w Michrowie już działa. Na linii produkowane są napoje gazowane i niegazowane takich marek jak Pepsi, Mirinda, 7Up, Lipton oraz Rockstar w rekordowej ilości do 90 tys. puszek napojów na godzinę.

Okres realizacji inwestycji przypadł na czas lockdownu. Pomimo trudności związanych z dostępnością materiałów, usług, czy zawieszeniem podróży specjalistów, udało się dotrzymać terminu pierwszej komercyjnej produkcji zgodnie z przyspieszonymi założeniami projektu.

– W ostatnich latach sytuacja na rynku napojów w puszkach rozwijała się dynamicznie, dlatego przed przystąpieniem do tak poważnej inwestycji przeprowadziliśmy skrupulatne badania rynku i testy. Wykazały one, że produkcja własna będzie najlepszym rozwiązaniem dla PepsiCo, w związku z czym podjęliśmy decyzję o jej wdrożeniu – powiedział Bartłomiej Malczyk, kierownik zakładu PepsiCo w Michrowie. – Prace nad projektem rozpoczęły się na początku 2019 r., a sama instalacja nowej linii trwała 7 miesięcy. Wszystkie te działania były prowadzone równocześnie z intensywną produkcją w fabryce – dodał Bartłomiej Malczyk.

Linia do produkcji napojów w puszkach w Michrowie jest nowoczesną i w pełni automatyczną instalacją, ale przede wszystkim bliską środowisku. Z myślą o pozyskiwaniu zielonej energii zainstalowano tu  m.in.panele słoneczne.

Linia umożliwia produkcję napojów we wszystkich pojemnościach oraz kształtach od 0,15 ml do 0,5 l.

Po wstępnym okresie rozruchu linia puszek obsługiwana tylko przez 3 operatorów produkuje do 2 milionów puszek na dobę.

Powstały w 1991 r. zakład produkujący napoje w Michrowie jest jednym z największych obiektów produkcyjnych PepsiCo na terenie Europy.  W zakładzie rozmieszczonych jest 7 linii produkcyjnych, a także unikatowa linia PepsiCo w Europie umożliwiająca miksowanie różnych rodzajów i marek produktów na jednej palecie – tzw. linia Jumbo. W zakładzie powstaje 60 rodzajów produktów napojowych w różnorodnych pojemnościach i rodzajach opakowań, w tym plastikowych, szklanych i aluminiowych.

Ilona Mrozowska 3823 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.