Zakończono przebudowę wokół Galerii Młociny

Działa już nowa organizacja ruchu wokół najmłodszego warszawskiego centrum handlowego. Wokół Galerii Młociny powstały nowe przejścia dla pieszych wyposażone w sygnalizację świetlną.

Nowe przejście dla pieszych, znajdujące się tuż przy głównym wejściu do centrum handlowego i prowadzące przez ulicę Zgrupowania AK „Kampinos”, zastąpiło dotychczasowe, które z powodu braku sygnalizacji świetlnej było niewygodne dla uczestników ruchu drogowego. Kolejne, poprowadzone również przez ulicę Zgrupowania AK „Kampinos” w rejonie alei gen. Marii Witek, ułatwi mieszkańcom dzielnicy dotarcie do przystanków autobusowych i tramwajowych oraz stacji metra.

Wybudowano także ścieżkę rowerową oraz chodnik wzdłuż ulicy Zgrupowania AK „Kampinos”, które łączącą istniejące ciągi piesze i rowerowe przy obiekcie z parkingiem zlokalizowanym pomiędzy jezdniami alei gen. Marii Witek. Dodatkowe trasy dla pieszych oraz rowerzystów zostały połączone z istniejącymi już ścieżkami znajdującymi się po południowej stronie alei, ułatwiając tym samym komunikację dla mieszkańców osiedla Wrzeciono. Przedsięwzięcie zostało finansowane przez właścicieli Galerii Młociny – spółki EPP i Echo Investment – i zrealizowane we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany.

Galeria Młociny to wielofunkcyjny obiekt usytuowany na warszawskich Bielanach, w pobliżu węzła komunikacyjnego obsługującego 24 miliony pasażerów rocznie. Oferuje 85 000 mkw. powierzchni handlowej, która mieści ponad 200 sklepów i blisko 50 restauracji oraz kawiarni. Jest to też miejsce debiutu wielu marek modowych (np. Primark) i konceptów gastronomicznych na rynku polskim.

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70% udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Pierwsza zarządza nowo otwartym kompleksem. Druga odpowiadała za proces deweloperski i najem.

 

Katarzyna Pierzchała 3836 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.