Sklep socjalny będzie pod szyldem Odido?

Zagadka: co ma wspólnego sieć Odido z sklepem socjalnym w Katowicach? Rozwiązanie poniżej.

20 sierpnia br. podpisana została umowa dotacyjna pomiędzy Miastem Katowice, a Fundacją Wolne Miejsce, która ma poskutkować otwarciem w Katowicach na przełomie września i października pierwszego z ogólnopolskiej sieci sklepu socjalnego. Informowaliśmy o tym tutaj.

Na zdjęciach dołączonych do informacji prasowej, na którym są sygnatariusze porozumienia, widać, że umowa została podpisana przed sklepem sieci Odido.

W komunikacie nie ma jednak ani słowa, jakoby to ten operator miał współorganizować sklep socjalny. Zapytaliśmy więc o to Makro Cash & Carry Polska, organizatora sieci Odido.

- Nic mi nie wiadomo na ten temat – poinformowała nas Magdalena Figurna, menedżer ds. PR i komunikacji wewnętrznej w Makro.

Drążymy więc dalej. Dzwonimy do Fundacji Wolne Miejsce. I tu bingo. Ustaliliśmy, że przejmowany przez Fundację lokal należy do zasobów Miasta Katowice, poprzednim najemcą lokalu przy ul. Tysiąclecia 82 był właściciel sklepu zrzeszonego w Odido.

- Jednak ta sieć nie ma nic wspólnego z naszym przedsięwzięciem – zapewnia nas Katarzyna Kulpa, sekretarz Fundacji Wolne Miejsce. - Nie udało nam się usunąć logotypu Odido na czas konferencji prasowej przez lokalem – tłumaczy.

Obecnie w lokalu trwa remont, w witrynach lada moment pojawi się logo Fundacji Wolne Miejsce oraz być może partnerów biznesowych projektu.

Do zakupów w tym sklepie uprawnione osoby będą mogły zaopatrzyć się w artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej sprzedawane w cenach poniżej ich wartości rynkowej. Głównymi adresatami zadania uprawnionymi do zakupów w sklepie socjalnym są osoby i rodziny zamieszkałe w Katowicach, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Katarzyna Pierzchała 5271 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.