Łódzka Manufaktura w całkiem nowej odsłonie [GALERIA]

Firma budowlana Infine kończy właśnie wielką modernizację tego centrum handlowego.

Przez niespełna półtora roku na terenie łódzkiego centrum handlowego odbywały się prace projektowe, aranżacyjne, konstrukcyjne i instalacyjne. Największe zmiany zaszły w strefie restauracyjnej, która od teraz będzie nosić nazwę Qulinarium. Nowa przestrzeń, utrzymana w stylu industrialnym, jest zarazem bardziej nowoczesna. Zyskała też dużo więcej światła za sprawą dachu szedowego ze świetlikiem. Przykuwający wzrok, nowy sufit nawiązuje do charakterystycznej dla tego miejsca architektury XIX wieku i jest inspirowany tekstyliami. Ważnym elementem projektu było zachowanie dawnej świetności obiektu, dlatego prace prowadzone były pod nadzorem konserwatora zabytków, by nie utracić ani trochę z historycznego wnętrza.

- Manufaktura to kolejny kluczowy projekt w naszym portfolio. Realizując prace na terenie obiektu przykładaliśmy wagę do każdego szczegółu, biorąc pod uwagę zabytkowy charakter miejsca oraz komfort klientów – mówi Grzegorz Brzeziński, członek zarządu firmy Infine. - Stawiamy na najnowsze technologie i historyczny design, aby to miejsce było pełne energii i miało swój niepowtarzalny klimat – podkreśla.

Modernizacji uległo również wejście główne. Na posadzce pojawił się charakterystyczny motyw odwzorowany z nawierzchni rynku głównego. Z kolei liczne elementy dekoracyjne, nawiązujące do obecnych tu kiedyś fabryk włókienniczych, podkreśliły historyczną atmosferę obiektu. Podczas budowy wykorzystano wiele niestandardowych materiałów, wykonanych na zamówienie klienta, takich jak podwieszane i podświetlane sufity, wpisujące się w architekturę Manufaktury.

Świeży wygląd zyskały również parkiety w pasażach handlowych, które poddano gruntownej renowacji. Dla poprawy komfortu klientów, realizacja objęła też wymianę instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Wymieniono oświetlenie wraz z systemem sterowania, co umożliwia organizację scen eventowych, czyli sekwencji dekoracji światłem.

Modernizacja łódzkiej Manufaktury rozpoczęła się w kwietniu 2019 r. Mimo że projekt przebudowy obejmował zmiany w całej galerii, prace renowacyjne nie zakłócały funkcjonowania obiektu. Większość z nich realizowana była w nocy, by klienci mogli spokojnie zrobić zakupy czy odpocząć w części rekreacyjnej.

 

Katarzyna Pierzchała 3836 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.