Zmiany w Coca-Coli

Firma właśnie ogłosiła nominacje na kluczowe stanowiska kierownicze. Krok ten ma na celu stworzenie organizacji silnie usieciowionej, mniej hierarchicznej i zbudowanej z myślą o przyszłym rozwoju.

I tak Henrique Braun, który obecnie pełni funkcję prezesa jednostki biznesowej w Brazylii, zostanie prezesem nowej jednostki operacyjnej w Ameryce Łacińskiej.

Henrique Braun zanim pokierował brazylijskim oddziałem, był prezesem napojowego giganta w Chinach i Korei. Do firmy dołączył w 1996 roku i przez ten czas pełnił różne funkcje w oddziałach koncernu w Ameryce Północnej, Europie i Ameryce Łacińskiej. Stanowiska te obejmowały między innymi: łańcuch dostaw, rozwój nowych firm, marketing, innowacje oraz ogólne zarządzanie.

Z kolei Nikos Koumettis, obecny prezes grupy na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, zostanie prezesem nowej jednostki operacyjnej na Europę.

Wcześniej Nikos Koumettis pełnił funkcję prezesa jednostki biznesowej firmy na Europę Środkową i Wschodnią, gdzie był odpowiedzialny za nadzorowanie działalności firmy w 26 krajach. Pełnił również funkcję prezesa jednostki biznesowej Europy Środkowej i Południowej. Dołączył do Coca-Coli w 2001 roku.

Natomiast Alfredo Rivera został prezesem oddziału w Ameryce Północnej, co firma już wcześniej komunikowała​​. Alfredo Rivera ostatnio pełnił funkcję prezesa grupy na Amerykę Łacińską.

Ponadto koncern poinformował, że Robert Long dyrektor ds. innowacji, po 17 latach pracy, 28 lutego 2021 r. planuje przejść na emeryturę 28 lutego 2021 r. Robert Long pełnił wiele różnych funkcji. Ostatnio kierował pracami nad przyspieszeniem rozwoju portfolio marek firmy zorientowanych na klienta poprzez innowacje w napojach, opakowaniach, składnikach i innych obszarach.

Po przejściu na emeryturę Roberta Longa, firma połączy swoje innowacyjne i techniczne funkcje którymi pokieruje Nancy Quan, która zostanie teraz dyrektorem ds. technicznych i innowacji.

Nancy Quan dołączyła do firmy w 2007 r. i obecnie nadzoruje: społeczność techniczną i łańcuch dostaw, strategiczne zaopatrzenie w składniki, dostawę i produkcję aromatów, dostawę produktów komercyjnych, strategiczny łańcuch dostaw, jakość i bezpieczeństwo, sprawy naukowe i regulacyjne, analizę danych technicznych oraz wiedzę i umiejętności techniczne.

Joanna Hamdan 11401 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.