Galeria Północna i jej targi zajęć pozaszkolnych

Przez trzy dni, od 4 do 6 września w warszawskiej Galerii Północnej odbędą się "Targi zajęć pozaszkolnych". Na stoiskach zaprezentują się placówki edukacyjne oferujące różne formy aktywności dla dzieci i młodzieży. Wiemy, kto będzie wśród wystawców.

Zielone tereny Białołęki są szczególnie atrakcyjne dla rodzin z dziećmi. Jest to jedyna dzielnica w Warszawie zamieszkiwana przez tak duży odsetek osób w wieku do 18. roku życia. Dlatego w Galerii Północnej regularnie organizowane są wydarzenia dla rodzin z dziećmi.

Na początku września odbędą się „Targi zajęć pozaszkolnych”. Wśród wystawców pojawią się szkoły oferujące zajęcia płatne i bezpłatne dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych. To duże udogodnienie dla rodziców. W jednym miejscu będą mogli poznać i porównać oferty zajęć różnych szkół językowych, rysunku i malarstwa, przedmiotów ścisłych, a także klubów sportowych specjalizujących się w dyscyplinach, takich jak tenis, akrobatyka, judo czy karate.

Podczas targów nie zabraknie też ciekawych propozycji na nowy semestr od Egurrola Dance Studio, Olympic Fight Club czy Sali Zabaw Fikołki, posiadających swoje lokale na terenie Galerii Północnej.

- Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wielu rodziców szuka zajęć dodatkowych dla swoich dzieci. Wiemy, że nie jest to łatwe i często bywa bardzo czasochłonne, dlatego postanowiliśmy ułatwić im to zadanie – tłumaczy inicjatywę Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Północnej.

Podczas targów klienci będą mogli zapoznać się z ofertą placówek edukacyjnych, porównać ich program nauczania, dopytać o szczegóły, a nawet zapisać dzieci na zajęcia. Pojawi się również specjalna strefa dla najmłodszych, by każdy mógł spokojnie porozmawiać z wystawcami.

Przez trzy dni czekać będą również gry, zabawy z animatorem oraz wielkoformatowa planszówka. Z kolei w sobotę zostanie dodatkowo otwarta strefa robotyki z najnowocześniejszymi robotami (m.in. Lego Mindstorms, Dash, Dot, czy NAO) oraz strefa VR. Tego dnia odbędą się również robotyczne walki sumo, piłka nożna robotów, gra turniejowa o tematyce kosmosu oraz widowiskowe eksperymenty fizyczne, jak m.in. labirynt magnetyczny, wulkan czy znikająca moneta. Na sobotę zaplanowano także pokazy walki i występy taneczne w wykonaniu uczniów szkół wystawiających się na targach. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami.

Jak zapewnia dyrektor galerii wydarzenie zostało dostosowane do obowiązujących obecnie wymogów sanitarnych. Wszyscy uczestnicy powinni pamiętać o obowiązku zasłonięcia ust i nosa oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od innych osób. W trosce o jeszcze większe bezpieczeństwo organizatorzy zalecają również częstą dezynfekcję rąk.

Galeria Północna to wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy. Obiekt o powierzchni ponad 64 000 mkw. zlokalizowany jest przy ulicy Światowida 17. Inwestorem i zarządcą Galerii Północnej jest Grupa GTC, otwarcie centrum nastąpiło 14 września 2017 roku. Zgodnie z szacunkami Grupy GTC w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu mieszka ponad 750 tys. osób, głównie ludzi młodych i rodzin z dziećmi. Specyfika tych grup docelowych została uwzględniona nie tylko w ofercie handlowej, ale i w projekcie architektonicznym budynku. Wykonany przez studia APA Wojciechowski oraz Tzur Architects, zakłada m.in. specjalną aranżację przestrzeni dachu, umożliwiającą aktywny wypoczynek wśród zieleni. Od kwietnia 2019 roku w ogrodzie na dachu działa pierwsza w Polsce tężnia solankowa w galerii handlowej. Na początku trzeciego kwartału oferta rekreacyjna centrum została również wzbogacona o pierwszą Motylarnię na Mazowszu.

Galeria Północna gwarantuje ofertę handlową, rozrywkową i usługową niedostępną dotychczas w północno-wschodniej części Warszawy. Do dyspozycji gości jest ponad 200 sklepów, butików i punktów usługowych znanych rodzimych i światowych marek, strefa gastronomiczna, 11-salowe kino Cinema City, Sala Zabaw Fikołki, klub fitness Zdrofit oraz 2 000 miejsc parkingowych. Do grona najemców dołączyły m.in. pierwszy w Warszawie sklep Junior, marki grupy LPP, TK Maxx, H&M, Martes Sport, RTV EURO AGD, Media Expert, CCC, Carrefour z pełnoformatowym hipermarketem, Bierhalle i centrum medyczne Enel-Med.

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.