Food trucki zjeżdżają do Olsztyna

W najbliższą sobotę 29 sierpnia na parkingu przed Centrum Handlowym Olsztyn pojawią się food trucki z całej Polski. Poszukiwacze nowych smaków przez trzy dni będą mieli okazję skosztować specjałów z różnych stron świata.

Carrefour Polska, właściciel i zarządca Centrum Handlowego Olsztyn, zaprasza na kulinarną podróż w ramach Festiwalu Smaków Food Trucków. Od soboty do niedzieli amatorzy smacznych dań będą mieli możliwość skosztowania specjałów inspirowanych smakami i kulturą różnych zakątków świata. Celem wydarzenia jest promowanie idei slow foodu, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych produktów, na oczach klienta oraz pokazanie różnorodności smaków i kuchni.

Poza jedzeniem na gości czeka wiele innych atrakcji, m.in. strefa dla dzieci, strefa chilloutu, zawody kulinarne z nagrodami oraz gra terenowa dla dzieci i rodziców z nagrodami. Dodatkowo uczestnicy będą mogli wybrać „Najsmaczniejszego Food Trucka Festiwalu”.

Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa w czasie pandemii, food trucki będą traktowane jako oddzielne restauracje i obowiązywać je będą obowiązujące zasady sanitarne (m.in. ustawienie stołów co 2 m, wyznaczenie miejsc w kolejkach co 2 m, zapewnienie płynu do dezynfekcji na terenie całego zlotu, instrukcje z zasadami bezpieczeństwa na stołach, food truckach, dezynfekcja stołów po każdym kliencie).

Festiwal Smaków Food Trucków odbędzie się na parkingu przed Centrum Handlowym Olsztyn ul. Krasickiego 1B. Godziny wydarzenia: sobota 12:00-21:00, niedziela: 12:00-20:00.

Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne i jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce, organizowane od 2014 r.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

 

Katarzyna Pierzchała 5187 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.