Pasaż Grunwaldzki nadal się unowocześnia [GALERIA]

Należący do EPP wrocławski Pasaż Grunwaldzki kontynuuje modernizację. Po otwarciu nowej strefy gastronomicznej - FOODSTACJI - kolejne zmiany w zakresie architektury, funkcjonalności i bezpieczeństwa, objęły również pasaże, oświetlenie, przestrzenie zielone oraz łazienki.

Estetyczne, funkcjonalne i przede wszystkim jeszcze bardziej bezpieczne – takie mają być zmodernizowane toalety Pasażu Grunwaldzkiego.

Nowa przestrzeń cechuje się jasno wydzielonymi strefami, czytelnymi oznaczeniami i zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które eliminują konieczność dotykania powierzchni i przedmiotów. Wnętrza nowych ozdobiły nietypowe dekoracje.

– Projekt każdej przestrzeni w centrach EPP, niezależnie od skali, to oryginalna koncepcja łącząca nowoczesną funkcjonalność, dobry design i piękno wnętrz – uważa Michał Głąb, architekt EPP. - Ważnym elementem jest od zawsze bezpieczeństwo, a bieżąca sytuacja sprawiła, że nasi klienci zaczęli jeszcze bardziej doceniać nowe rozwiązania. Ścieżka użytkownika w tzw. touchless toilets jest zaprojektowana tak, aby nie musiał on dotykać żadnej powierzchni w łazienkach, co wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa – wyjaśnia.

I tak toalety w Pasażu Grunwaldzkim zostały wyposażone m.in. w zautomatyzowane spłuczki, podajniki mydła i żelu antybakteryjnego oraz suszarki uruchamiane przez fotokomórkę, które zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych zostały czasowo wyłączone z użytkowania. Zadbano również o udogodnienia zaprojektowane z myślą o najmłodszych użytkownikach, m.in. toalety dla rodzica i dziecka, czy niskie umywalki dostosowane do potrzeb maluchów. Do dyspozycji rodzin jest również  pokój rodzinny zaopatrzony m.in. w kuchenkę mikrofalową, przewijaki, fotele do karmienia, umywalki oraz zintegrowaną toaletę.

Zlokalizowany w samym sercu Wrocławia Pasaż Grunwaldzki to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych na Dolnym Śląsku. Kompleksową ofertę centrum tworzy blisko 200 punktów handlowych, usługowych oraz restauracyjnych. Do dyspozycji klientów jest 1400 miejsc na zadaszonym parkingu.

 

 

Katarzyna Pierzchała 3816 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.