Lidl wysyca Warszawę

W stolicy trwa budowa kilkunastu nowych sklepów sieci Lidl, w tym trzech w notującej największe przyrosty ludnościowe dzielnicy Białołęka - ustalił serwis HandelExtra.pl.

Na zdjęciu: Lidl na warszawskim Wilanowie

Według monitoringu serwisu HandelExtra.pl Lidl prowadzi w Polsce 732 sklepy, ulokowane na terenie całego kraju. Otwiera kilkadziesiąt sklepów rocznie i takie tempo ekspansji planuje utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny, również w największym mieście Polski.

- Warszawa jest dla nas interesującym miastem, dlatego w dalszym ciągu zamierzamy rozwijać naszą sieć sklepów w tej lokalizacji. Obecnie posiadamy ponad 30 warszawskich sklepów Lidl Polska oraz kilkanaście obiektów, które dopiero są budowane – wyjaśnia nam Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications Lidl Polska. - Wybierając lokalizację, bierzemy pod uwagę wszystkie warszawskie dzielnice – ważna jest dla nas dogodna komunikacja oraz wielkość działki – dodaje.

Jak ustaliśmy, sieć już w tym momencie nie jest obecna we wszystkich 18 dzielnicach Warszawy. - Docelowa liczba warszawskich obiektów Lidl Polska nie jest przez nas określona. Rozwój sieci w tym mieście uzależniony jest od wielu zmiennych i w każdym momencie nasza strategia może się zmienić – tłumaczy Robaszkiewicz.

Wiadomo już, że dalece zaawansowane są prace w piątym sklepie sieci na warszawskim Ursynowie – przy ul. Dolina Służewiecka. Jak można się domyślić, rozplanowanie budowanego Lidla będzie podobne do tego znajdującego się w Wilanowie przy al. Rzeczpospolitej - czyli na pierwszym piętrze będzie się mieścił sklep, a na drugim biura. Ponadto dla zmotoryzowanych klientów będzie przeznaczony zadaszony parking.

Niewiele mniej, bo cztery Lidle, działają w północnej dzielnicy stolicy - Białołęce. - Rozpoczęliśmy realizację projektów kolejnych trzech sklepów – w tym jednego niestandardowego – które również otworzą się w tej dzielnicy. Więcej informacji przekażemy bliżej terminu otwarcia – mówi Aleksandra Robaszkiewicz.

Jak ustaliliśmy, trwa budowa Lidla m.in. na rogu ul. Światowida i Łączącej, w sąsiedztwie skate parku i Biedronki. To zaledwie trzy przystanki tramwajowe od już istniejącego sklepu przy ul. Myśliborskiej. Podobny obiekt stanie przy ul. Modlińskiej, tuż obok Centrum Fort. W okolicy też jest Biedronka oraz Selgros. Według wiedzy urzędu dzielnicy, budowa zakończy się w przyszłym roku.

Jak na razie Lidle działają w tej dzielnicy przy ul. Myśliborska 94, Modlińska 35, Przy Trasie 5, Płochocińska 202.

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5384 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.