Czeski piwny weekend w Gdyni

21 i 22 sierpnia w Gdyni odbędą się dwa piwne wieczory, podczas których będzie można poznać czeskie rytuały piwne oraz odkryć bogatą kulturę piwną naszych sąsiadów.

Czechy to kraj piwem płynący. Złocisty trunek od wieków wpisany jest w jego kulturę, a sami Czesi do dziś ochoczo celebrują przy nim wspólne spotkania, licznie gromadząc się w piwiarniach. Najwyższy czas, aby i Polacy poznali typowe piwne rytuały naszych sąsiadów i w towarzystwie przyjaciół cieszyli się smakiem najpopularniejszych lagerów.

O tym dlaczego Czesi otaczają piwo prawdziwą czcią oraz w jaki sposób serwują je na co dzień w miejscowych gospodach, mieszkańcy Trójmiasta będą mogli dowiedzieć się w strefach sezonowych dwóch znanych marek piwa w Gdyni. To właśnie w nich 21 i 22 sierpnia o 20:00 pojawi się piwoznawca Damian Radomski, który przybliży uczestnikom spotkania czeską kulturę piwną oraz opowie o walorach sensorycznych lagerów, uznawanych za jedne z najpopularniejszych na świecie.

Na miejscu będzie również obecny tapster Szczepan Frankowski.

21 sierpnia (sobota) strefa sezonowa będzie mieścić się w Alei Topolowej, a 22 sierpnia (sobota) strefa sezonowa znajdzie się w Parku Kolibki. Oczywiście w Gdyni. 

Organizatorem wydarzenia jest Kompania Piwowarska.

Ilona Mrozowska 4592 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.