Lidl ma już 1000 kas samoobsługowych

10 sierpnia w Lidlu w Kraśniku została uruchomiona tysięczna kasa samoobsługowa. W planach jest instalacja kolejnych.

Zdjęcie: Shutterstock

W sklepach sieci Lidl coraz większą popularnością klientów cieszą się kasy samoobsługowe. Jak podaje operator, osoby dokonujące codziennych zakupów zauważyły, że dzięki samodzielnemu kasowaniu produktów skraca się czas jaki przebywają w sklepie.

- W Lidl Polska stawiamy na innowacje, pamiętając jednak, że każde nowe rozwiązanie ma realnie wpłynąć na poprawę komfortu naszych klientów oraz pracowników – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications, Lidl Polska.

Jej zdaniem innowacje, które sieć wprowadza, to zawsze wartość dodatkowa, np. platforma do rezerwacji alkoholu winnicalidla.pl, na której klienci mają dostęp do szerokiego wyboru trunków, czy aplikacja Lidl Plus, którą pobrało już ponad 6 milionów użytkowników, ceniących sobie promocje i kupony, e-paragony, dostęp do gazetek, możliwość płatności mobilnych Lidl Pay oraz wydłużony do 30 dni okres na zwrot artykułów przemysłowych.

- Kolejnym wygodnym rozwiązaniem, które testujemy z sukcesami od wielu miesięcy, są kasy samoobsługowe - przyznaje Robaszkiewicz. - Zauważamy, że przekonuje się do nich coraz więcej naszych klientów – dodaje.

Korzystając z takiej kasy klient podchodzi bezpośrednio do urządzenia, omijając ewentualną kolejkę, i sam wyznacza sobie tempo kasowania. - Każdy, kto choć raz skorzysta z tego rozwiązania, z pewnością je doceni. W naszych sklepach od 10. sierpnia znajduje się już 1000 takich urządzeń. Jednym z głównych celów wprowadzenia kas samoobsługowych jest odciążenie pracowników, którzy mają więcej czasu, aby zająć się innymi zadaniami na sali sprzedaży – tłumaczy przedstawicielka Lidl Polska.

O tym, że Lidl mocno postawił na kasy samoobsługowe pisaliśmy już wcześniej, o czym możesz przeczytać m.in. tutaj.

Katarzyna Pierzchała 3720 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.