Kaufland rozwija usługę tax free

Od 10 sierpnia obywatele spoza Unii Europejskiej mogą skorzystać z możliwości zwrotu podatku VAT za zakupy zrobione we wszystkich sklepach sieci w Polsce.

Do tej pory usługa tax free była dostępna w wybranych sklepach sieci, zlokalizowanych głównie we wschodniej części Polski. Od poniedziałku 10 sierpnia można z niej korzystać już we wszystkich 224 marketach Kaufland w Polsce.

Usługa skierowana jest do osób, które nie mają stałego miejsca zamieszkania na terytorium Unii Europejskiej. Chcąc z niej skorzystać, klient po zrobieniu zakupów za minimum 200 zł powinien udać się z paragonem oraz paszportem do punktu informacyjnego, gdzie otrzyma wypełniony przez pracownika specjalny formularz. Po spełnieniu warunków zwrotu określonych w ustawie środki wypłacane są w placówkach międzynarodowej firmy Global Blue, z którą współpracuje Kaufland.

- Rozwijając naszą ofertę i usługi dążymy do tego, aby odpowiadały na różne potrzeby naszych klientów, a także umożliwiały im osiągnięcie realnych korzyści finansowych. Dlatego też zdecydowaliśmy się na współpracę z Payback, akcję „Ciach VAT”, a teraz rozwinięcie usługi tax free - tłumaczy Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska. - Dzięki temu już w każdym naszym sklepie będzie można otrzymać stosowny formularz, a tym samym łatwiej dopełnić formalności związanych ze zwrotem podatku - dodaje.

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. Należy do dużych przedsiębiorstw handlowych Europy z branży nowoczesnych sklepów wielkopowierzchniowych. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1300 sklepów i zatrudnia ok. 130 000 pracowników.

W Polsce aktualnie sieć posiada 224 markety i zatrudnia ok. 16 000 pracowników. Asortyment sieci liczy w zależności od marketu od 15 000 do 21 000 produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.

Katarzyna Pierzchała 3712 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.