Sejm o maseczkach w sklepie już w piątek

Jeżeli do wprowadzenia w życie przepisów umożliwiających odmowę obsługi klientów sklepów bez maseczek konieczne będą zmiany ustawowe, to takimi zmianami Sejm zajmie się na najbliższym posiedzeniu 14 sierpnia.

Informacji takiej udzielił w rozmowie z Programem Trzecim Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu. Wyraził jednocześnie opinię, że dodatkowe posiedzenie niższej izby parlamentu nie jest w tym celu potrzebne.

- Jeżeli będą zmiany legislacyjne, a zapewne kilka zmian ustawowych (...) będzie potrzebnych, to one będą przeprowadzone na następnym posiedzeniu Sejmu. Liczę, że Senat też ma poczucie odpowiedzialności i jak są potrzebne pilne zmiany to jest w stanie się zebrać i wcześniej procedować - powiedział rzecznik rządu.

Dopytywany, czy zatem tzw. zmiany covidowe będą gotowe w takim czasie, by Sejm mógł się nimi zająć na najbliższym posiedzeniu Sejmu zaplanowanym na 14 sierpnia podkreślił:

- Tak, jeżeli one będą tak istotne, że nie mogą być przyjęte w rozporządzeniach, to oczywiste muszą być przyjęte na następnym posiedzeniu Sejmu - powiedział rzecznik rządu.

Przypomnijmy, że minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", opublikowanym 4 sierpnia powiedział, że rząd chce ustanowić normę prawną - co najmniej poprzez rozporządzenie - która dawałby właścicielom sklepów prawo do odmowy obsługi klientów z niezasłoniętymi ustami i nosem. Zapewnił też, że stanie się to jeszcze w sierpniu. Pisaliśmy o tym na handel extra.pl tutaj. Sieci zrzeszone w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji wyraziły poparcie dla tego pomysłu, o czym pisaliśmy z kolei tutaj.

 (PAP)/maw, zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2704 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.