Colian rozpoczyna budowę nowego magazynu

Obiekt będzie zlokalizowany w zakładzie w Opatówku.

- Rozpoczęcie inwestycji, polegającej na budowie nowego magazynu na terenie zakładu w Opatówku, to strategiczny moment nie tylko dla naszej organizacji, ale również całej lokalnej społeczności. Skala działań wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo i komfort pracy naszych pracowników, ale przyniesie też wiele korzyści Gminie Opatówek. Przewidujemy, że inwestycja przełoży się na wzrost zatrudnienia oraz zasili dodatkowymi wpływami gminny budżet - mówi Jan Kolański, prezes zarządu Colian.

W nowym magazynie będą składowane napoje marki Hellena, w tym Oranżada Hellena.

Zdaniem firmy z uwagi na szereg niekonwencjonalnych rozwiązań, nowatorskich funkcjonalności i odpowiednie warunki przechowywania produktu, będzie to jedyny taki obiekt w powiecie kaliskim i jeden z najnowocześniejszych w kraju.

Całość prac ma potrwać do końca 2021 r., a ich efektem będzie powierzchnia magazynowa umożliwiająca jednoczesne składowanie 27 tys. palet, co daje imponującą liczbę 13 500 000 butelek.

Jak informuje Colian inwestycja finansowana jest ze środków własnych spółki oraz kredytów. Firma jednak nie podaje jej wartości.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Trasko-Inwest z Ostrzeszowa.

Joanna Hamdan 11252 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.