Rusza konkurs "Świat bez odpadów - recyklomat w Twojej gminie"

W jego ramach samorządy będą mogły powalczyć o recyklomaty, czyli automaty do zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych, które nagradzają mieszkańców za każde wrzucone opakowanie poprzez specjalną aplikację.

Konkurs „Świat bez odpadów - recyklomat w Twojej gminie” to kolejna odsłona inicjatywy Coca-Cola, która we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa i Fundacją Nasza Ziemia rok temu postawiła 10 recyklomatów w stolicy.

Mieszkańcy Warszawy bardzo licznie zaangażowali się w akcję segregacji odpadów. Od lipca 2019 roku dzięki automatom zebrano blisko 300 tys. sztuk butelek PET, co złożyło się na ponad 10 ton odpadów. W aplikacji Eco-Portfel zarejestrowało się 18 tys. użytkowników, którzy przez rok zgromadzili 418 tys. ECO-Punktów.

Po sukcesie w stolicy, Coca-Cola wraz z partnerami rozszerza projekt na kolejne miejscowości w Polsce i tym razem kieruje swoją akcję do mniejszych ośrodków.

Konkurs jest skierowany do gmin do 50 tysięcy mieszkańców, ale też aktywistów, społeczników, wszystkich ludzi, którym zależy na świecie bez odpadów oraz tych, którzy będą chcieli namówić swoje władze samorządowe, aby tego typu rozwiązania stały się powszechne w ich gminie.

Aby wziąć w nim udział należy wypełnić formularz zamieszczony w serwisie https://swiatbezodpadow.pl/konkurs-recyklomaty, w którym należy podać informacje o dotychczasowych działaniach gminy na rzecz ochrony środowiska; przedstawić pomysły na nagrody przyznawane za wrzucone odpady; zapewnić bieżącą obsługę recyklomatu oraz wskazać lokalizacje w ogólnie dostępnym miejscu dla wszystkich mieszkańców.

Nagrodą w konkursie jest nowoczesny recyklomat do automatycznej segregacji butelek PET, jego instalacja i podłączenie, szkolenie z obsługi i konserwacji, 12-miesięczna gwarancja na działanie, swobodny dostęp do aplikacji mobilnej na iOS i Android - ECO-Portfel dla użytkowników do korzystania z recyklomatów i zbierania ECO-punktów oraz licencja na okres 12 miesięcy na dostęp i podłączenie recyklomatu do Centralnej Platformy ETS.

Zgłoszenia do konkursu rozpoczynają się 5 sierpnia i potrwają do 16 września. Następnie zebrane wnioski oceni komisja konkursowa, która wyłoni zwycięskie gminy. Lista gmin, do których trafi recyklomat, zostanie opublikowana 25 września na stronie konkursowej.

Joanna Hamdan 11252 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.